Connect with us

Testy a recenzie

Chuligánsky komfort od 4SR- redakcia používa 4SR Cool Grey a 4SR Hooligan

Publikovaný

on

Česká firma 4SR je známa konceptom hesla od „motorkárov pre motorkárov“. Ich jednoduchá veta v predstavení spoločnosti povie všetko. „Je úplne jedno, či ste bežný biker, streetfighter, amatérsky pretekár alebo pilot MotoGP… Zakaždým, keď si sadáte na motorku, my z For Street Racing premýšľame, ako urobiť vaše oblečenie čo najlepšie.“ Na zimný test Yamaha MT-09 na Malorke som si balil úplne novú koženú bundu 4SR Hooligan, rukavice 4SR Retro Black a motorifle 4SR Cool Grey.  

 

 4SR Hooligan

Je už medzi motorkármi populárna, je to kvalitná bunda vyrobená z najlepšej výberovej kože. Každý rukáv má ergonomický tvar, lokálne odvetranie a špičkové chrániče. 1,1 mm silná hovädzia koža v retro strihu je skombinovaná s kožou z byvola. Na ramenách a lakťoch sú certifikované chrániče ProLife®, ktoré sa dajú vyberať. Perforácia zaisťuje dobrú ventiláciu i počas letných dní a dá sa použiť aj vo vyšších teplotách. Golier má závodný tvar, vonku sú dve vrecká a tri na vnútornej strane. Samozrejmosťou je vyberateľná termo-vložka vrátane rukávov, kde sa použilo duté vlákno Thermolite. Zadná časť má predĺženú spodnú hranu a je tu aj možnosť vložiť chránič chrbta Sas-Tec®.  

 

4SR Cool Grey

 Príjemne bledo šedá farba materiálu týchto kevlarových nohavíc už na pocit vypovedala, že zima nevadí a v lete sa potiť nebudem. Dôvodom je použitie 14 uncového Denimu, vystuženého v oblasti kolien a sedacej časti vláknom DuPont ™ Kevlar ®. Kolená chránia chrániče Betac/Safe Tech, ktoré sú umne umiestnené v patentovaných vreckách, ktoré zaručujú svoju polohu a veľmi dobre tak priliehajú ku kolenám, neposúvajú sa a preto sú bezpečnejšie. Výhoda je aj ich možnosť výškového nastavenia na suchých zipsoch. 4SR ich označuje ako najbezpečnejšie kevlarové rifle na trhu. Spracovanie je na špičkovej úrovni, na zadnej strane je kožený detail a Denim má červené prešívanie, na bokoch sú pamäťové protektory Viscofoam. Zadná časť má zvýšený pás a krátky zips na pripojenie k bunde 4SR. Cool Grey má najrizikovejšie časti zosilnené kevlarovou tkaninou.

 

 V praxi po mokrej Malorke

 Bunda sa dala rýchlo spojiť, tá si bez problémov poradila v zimnej Malorke a zvládla aj dážď a celkovú nepriazeň počasia. Váhovo je v lepšej kategórii, na nosenie do detailov sedí na tele a výhoda je dostatočný počet vreciek. Dizajn a spracovanie je asi najlepším ukazovateľom, modelovo sa neopozerá a hlavne bude dlho kamarátom každého jazdca, kvalita je tu na najvyššej úrovni. Záverom len jedna poznámka, ak neskúsiš tak nepochopíš. Mimo skvelej propagácie treba prísť aj na to, že 4SR patrímedzi to najlepšie na svetovom trhu. K bunde je ideálna kombinácia kožené RUKAVICE Retro Black, ktoré sú vyrobené z jemnej kozinky, disponujú flexibilnými panelmi na prstoch a vďaka stranovému zipsovému zapínaniu sa skvele nasadzujú a dávajú z rúk dolu.

 Cena bunda  4SR Hooligan: 269,99 Eur

 Cena rukavice Retro Black: 54,99 Eur  

Nohavice už na prvé vyskúšanie boli neskutočne pohodlné, to som ale netušil ako sa mi v nich bude príjemne jazdiť. Už v teste Yamahy MT-09 som tvrdil, že nič lepšie som doteraz nemal a to je aj pravda. Výborná ventilácia, perfektná stabilnosť chráničov a neuveriteľná ľahkosť nosenia. Motocykel sa tak lepšie ovláda a v kolenách je príjemný cit bez zbytočného obmedzovania pevnosťou materiálu. Najlepším patentom je niečo ako „punčocha“ pod kolenom, perfektne drží chránič a netreba si rifle upravovať po jazde. Nie je problém ani pri nasadaní a naopak. Najlepšia je voľnosť a pocit bezpečia.

 Cena nohavice 4SR Cool Grey: 139,99 Eur    

+ –najlepší pocit moto nohavíc aký som kedy mal, skvelo padnúca a odvetraná bunda

-bez konkurencie  

Autor: Dušan „Campa“ Lysák  

Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 4 / 2017

4SR- redakcia používa 4SR Cool Grey a 4SR Hooligan

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri