Connect with us

Články užívateľov

Detský vodičský preukaz? – Iba v knihe pre deti

Publikovaný

on

S novou rozprávkovou knihou sa deti hravo naučia základné pravidlá cestnej premávky

Bratislava 3. novembra 2015 – Na jeseň sa skôr stmieva a kvôli rozmarom počasia sa znižuje viditeľnosť chodcov na ceste do škôlok, škôl i domov. Oplatí sa byť obozretný a dodržiavať platné pravidlá cestnej premávky. Vydavateľstvo Fortuna Libri vydáva veselú knižku pre deti o tom, ako sa majú správať na ulici, na ceste či v prostriedkoch hromadnej dopravy.

Nová knižka, ktorej vydanie podporila v rámci svojho projektu Goodyear – Bezpečná škôlka spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia, oboznamuje deti s pravidlami bezpečného správania sa chodcov aj cyklistov v meste i na vidieku. Bohato ilustrovanými príbehmi čitateľa sprevádza psík a mačička.

So psíkom Maxom, s mačičkou Lízou a s mačiatkami Mickou a Murkom sa deti zoznámia so základnými dopravnými predpismi, ktoré ich usmernia, ako sa bezpečne správať na cestných komunikáciách. Učenie bude veselé a zábavné, takže všetky pravidlá sa do detských hlavičiek dostanú ako nič. Na konci knižky je skúšobný test a po jeho úspešnom zvládnutí deti získajú dokonca aj detský vodičský preukaz. Svoje znalosti si deti môžu spolu s rodičmi alebo s kamarátmi overiť aj pri stolovej hre, ktorá je na vnútornej strane prebalu knižky.

Autorkou novej publikácie je skúsená spisovateľka detských kníh Hana Primusová. Jej diela sa prekladajú do mnohých svetových jazykov. Knižku ilustrovala Lenka Procházková, obľúbená autorka ilustrácií v mnohých knižkách a učebniciach.

Knihu Pozor, červená! Si možno zakúpiť v klasickej distribučnej sieti kníhkupectiev, alebo v e-shope na www.fortunalibri.sk

Formát: 190 x 250 mm
Rozsah: 80 strán
Dátum vydania: 15. 9. 2015
Maloobchodná cena: 7,90 €

Niečo o autoroch:

Hana Primusová
Vyštudovala biológiu a genetiku na Prírodovedeckej fakulte UK v Prahe. Po ročnej stáži v Ústave experimentálnej medicíny opustila svet vedy a pracovala ako redaktorka vo vydavateľstvách a v časopisoch, ako publicistka, spisovateľka a scenáristka.
Je autorkou približne 30 knižiek pre dospelých a pre deti (niektoré z nich boli preložené do slovenčiny, francúzštiny, portugalčiny a holandčiny. Za knižku 100 najvýznamnejších kníh svetovej histórie získala cenu E. E. Kischa. Vo vydavateľstve Fortuna Libri vychádza už jej štvrtá kniha. Prvá bola Anička  a Adelka o dievčatku Aničke a vtáčikovi Adelke a o tom, čo všetko musí vedieť predškolák pred tým, ako pôjde do prvej triedy. Druhá s názvom Rok so psíkom a s mačičkou sú príbehy, ktoré zažijú psíček a mačička počas dvanástich mesiacov. Tretia kniha s názvom Škriatok Rozum briadok, Rok v prírode je rozprávanie o tom, čo sa deje v prírode od jari až do zimy.

Lenka Procházková
Vyštudovala Pedagogickú fakultu, odbor výtvarná výchova a český jazyk. Po jej absolvovaní učila v gymnáziu v Ústí nad Labem výtvarnú výchovu a češtinu, počas materskej dovolenky začala priateľom a známym rozdávať obrázky pre radosť a pobavenie. Keďže ohlas bol veľký, s niekoľkými priateľmi začala podnikať, nakoniec však zostala sama. Prevádzkuje predajňu Ostrov dobrej nálady v Ústí nad Labem a v Jánskych Lázňach, organizuje výtvarné kurzy Ateliér dobrej nálady a výtvarné tvorivé dielne. Je autorkou ilustrácií k mnohým knihám a učebniciam.

 

 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri