Connect with us

Spravodajstvo

EICMA 2015 – Honda

Publikovaný

on

·Koncept City Adventure naznačuje smer, ktorým by sa mohol uberať vývoj motocyklov kategórie enduro.

·Európska premiéra modelu CRF1000L Africa Twin.

·Rozsiahla modernizácia modelov CB500F, CB500X a CBR500R (kategórie A2) s dôrazom na jazdca.

·Inovovaný vzhľad a vyššia praktickosť modelov NC750X, NC750S a Integra.

·Nové funkcie technologicky unikátnej dvojspojkovej prevodovky DCT.

·Nové farby pre VFR1200X Crosstourer, CB650F, CBR650F, CBR300R a SH125i.  

 

Značka Honda na veľtrhu EICMA v Miláne predstavila kompletný modelový rad svojich motocyklov pre rok 2016, ktorý okrem iného zahŕňa šesť výrazne modernizovaných strojov strednej kategórie a návrat motocyklovej legendy v podobe modelu CRF1000L Africa Twin. Zároveň s tým bol predstavený i koncept mestského „adventure“ motocykla City Adventure, ktorý je unikátnym vyjadrením predstavy dobrodružstva na dvoch kolesách.

Rad 500

Všetky tri modely značky Honda s motorom s objemom 500 ccm určené pre držiteľovvodičského oprávneniakategórie A2 – naháč CB500F, športovýCBR500R a crossover CB500X – prichádzajú s niekoľkými vylepšeniami zameranými na jazdca, ktoré ešte viac zvyšujú ich príťažlivosť a potešenie pre ich majiteľa. Medzi najvýraznejšie zmeny patria LED svetlomety i zadné svetlá, nastaviteľné predpätie prednej vidlice, nastaviteľné brzdové páčky, väčšie palivové nádrže s novým odklopným viečkom, či kľúče zapaľovania s vnútorným výbrusom. Naked street bike CB500F navyše získal agresívnejší vzhľadvďaka obnaženému svalnatému vzhľadu doplnenému 6 jasnými farbami; športový CBR500R nadväzuje na nový štýl strojov CBR s ostrými a výraznými líniami vedúcimi od inovovanej prednej časti až po dynamickú zadnú časť. Verzie F i R majú nový kratší tlmič výfuku s vnútornou konštrukciou naladenou tak, aby stroj vydával príjemný hlboký a ostrý zvuk. Inovácie pri CB500X zahŕňajú o 100 mm vyšší nastaviteľný štítok a výraznú novú grafiku i farby. Vďaka väčšej nádrži sa dojazd predĺžil na viacako 500 km. 

Rad New Concept  

Tiež populárne trio radu New Concept s motoroms objemom 750 ccm prešlo pre rok 2016 množstvom zmien. Všetky tri modely – NC750S, NC750X a Integra – teraz spĺňajú emisnú normu EURO4 a dostali inovovanú prevodovku DCT s 3 úrovňami režimu S; pre nové prístrojové panely si môže majiteľ zvoliť niektorú z 9 farieb podsvietenia a v režime ECO displej mení farbu podľa spotreby paliva; nové koncovky výfuku dodávajú charakteristickému pulzu radového dvojvalca hlbší tón; predná vidlicapri modeloch NC750X a Integra je vybavená dvojitými prietokovými ventilmi Showa, ktoré zlepšujú tlmenie a prispievajú k lineárnejšiemu správaniu odpruženia. Pri všetkých troch modeloch došlo i k estetickým zmenám: dve nové farebné vyhotovenia Special Edition s LED svetlometom a zadným svetlom dodávajú nahému modelu NC750S športovejší charakter; aj Integra najnovšie prichádza s LED svetlami a s dvoma farebnými vyhotoveniami Special Edition s unikátnym metalickým lakom. Atraktívne rysy modelu NC750X sú zvýraznené LED svetlami a novým robustnejším vzhľadom, ktorý tento stroj zbližuje s ostatnými cestovnými endurami Honda radu X.

CRF1000L Africa Twin a koncept City Adventure

Po roku od predstavenia prototypu True Adventure na veľtrhu EICMA v novembri 2014 značka Honda prvýkrát v Európe predstavuje nový model CRF1000L Africa Twin. CRF1000L Africa Twin pridáva k osvedčenej kombinácii vysokej variability, cestovného komfortu, agility na každodenné používanie a širokých off-roadových schopností, ktorými sa vyznačoval pôvodný model Africa Twin, rad najmodernejších motocyklových technológií. Celkom nový radový dvojvalcový motor s objemom 998 ccm je umiestnený v ráme navrhnutom s dôrazom na robustnosť a flexibilitu a vyznačuje sa okamžitou odozvou v celom rozsahu otáčok.   Okrem štandardného modelu s LED svetlometmi a zadným svetlom sú k dispozícii ďalšie dve verzie modelu Africa Twin: verzia s ABS, ktorá má navyše i LED ukazovatele smeru, ABS (vypínateľné pre zadné koleso pre jazdu v teréne), systém nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s viacerými režimami, chrániče rúk a chránič olejovej vane; tretia verzia k tejto výbave pridáva navyše ešte dvojspojkovú prevodovku DCT**, ktorá sa vyznačuje unikátnou technológiou Honda s 3 úrovňami športového režimu S, novým spínačom G pre jazdu v teréne a schopnosťou prispôsobiť spôsob radenia pri jazde zo svahu či do svahu.   Okrem oživenej legendy značky Honda bude vystavený prototyp City Adventure, ktorý ponúka celkom nový pohľad na potešenie z jazdy na motocykli. Tento koncept, ktorý prináša ducha dobrodružstva do miest, je dôkazom úsilia značky Honda zameraného na hľadanie nových ciest a unikátnych technológií na obohatenie životného štýlu jej zákazníkov.
   

Nové farby  

Okrem týchto nových a vylepšených modelov budú ďalšie obľúbené modely značky Honda predstavené v nových farbách:   VFR1200X Crosstourer– nové dvojfarebné červené vyhotovenie Special Edition; ďalšie zmeny vrcholu radu modelov „X“ značky Honda zahŕňajú ľahko nastaviteľný štít, inovovanú prevodovku DCT s 3 úrovňami režimu S a plnenie emisnej normy EURO4.   CB650F – štvorvalcový nahý model strednej veľkosti sa ponúka v dvoch nových farebných vyhotoveniach: kombinácii matnej čiernej a bielej a v kombinácii matnej čiernej a červenej; podobné farbyzíska i jeho kapotovaný súrodenec CBR650F.   CBR300R – Superšportový model značky Honda pre držiteľov vodičského oprávnenia kategórie A2 bude v roku 2016 prvýkrát dostupný vofarbách Repsol Replica.   SH125i a SH150i– najpredávanejší skúter v Európe je teraz dostupný vo dvoch nových štýlových športových verziách v bielej perleťovej farbe Matt Pearl Cool White a v matnej sivej metalíze Matt Cynos Grey Metallic.    

 

Tlačová správa Honda 

Honda CB500R 2016

EICMA 2015 – Honda

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri