Connect with us

Podujatia

Erzberg Rodeo 2009

Publikovaný

on

Od 11.6. od 14.6. sa už každoročne jazdí v rakúskom kameňolome v meste Eisenerz najťažšie enduro sveta s názvom Erzberg Rodeo. Tento rok sa ide už po 15. krát a organizátor pripravil aj novú disciplínu s názvom Rocket Ride. Kameňolom, ktorý je počas celého roka v prevádzke sa na týždeň zastaví, aby sa mohli uskutočniť tieto preteky, ktoré vyskúšajú každého jazdca.

Tento rok je registrovaných cez 1640 jazdcov z 30 krajín sveta, ktorí si v budú môcť zajazdiť v 4 súťažných disciplínách od rýchlych prejazdov kameňolomom, cez jazdy do strmého stúpania, až po prejazd prekážkami, kameňmi a pneumatikami.

Najväčšie očakávanie sa čaká od poľského jazdca Taddy Blazusiak, ktorý vyhral posledné dva ročníky za sebou a patrí k favoritom. Medzi ďalších patrí napríklad jazdec z Dakaru Cyril Despres, Dough Lampkin, Paul Bolton a David Knight.

Slovensko je taktiež zastúpené siedmimi jazdcami ako Podmanický, Ondrejkovič, Kováč, Javorka, Jedinák, Baríny a Križan. Tento rok štartujú prvý raz aj slovenskí jazdci v triede Journalist trophy, čo je trieda vytvorená pre novinárov, kde idú skúsiť svoje talenty Tomaš Hajduch a Jano Maukš.

Držíme našim palce a budeme vás informovať ako dopadli. Počas tejto akcie sme dostali možnosť zajazdiť si aj na motocykloch KTM 450 EXC v kameňolome. Vyskúšali sme rôzne terény od kameňov až po piesok aj so strmými zjazdmi a výjazdmi.

O celkový priebeh akcie sa stará cez 300 ľudí, ďalších 300 sprievodcov po trati a 6 vrtuľníkov. Počas týchto 4 dní trvania navštívi Erzberg Rodeo cez 30 000 návštevníkov a 10 000 áut a motoriek.

Motomagazín & Motocykel.sk bajker

Pavol Škorpík

Erzberg Rodeo 2009

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri