Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,661 až 12,675 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99696
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Neviete nič, neviete ani, koľko bolo Mažol … 😁 

    #99697
    apa
    Účastník (Participant)

    Papi tak to ja viem napřostopřesně:

    1 mazsola
    1 manócska

    #99698
    theo
    Účastník (Participant)

    Čo to je mažola…  😈  😇

    #99699
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Maguma:
    V nedeľu bude zima, bude pršať a mama oslavuje osemdesiatiny. 😈 
    Ale v sobotu bude teplo, maximálne jedna krátka búrka a mama neoslavuje nič. 😈 
    S Lapajom sme sa dohodli aj na utorku (voľný deň, Cyril-Metod), Siófok, jak ináč?  😈 
    Voda je inak fasácka, ani sa nechce z nej von.

    #99700
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Ide niekto zajtra na tú Babu?

    #99701
    theo
    Účastník (Participant)

    Šak nie je streda…  😈

    #99702
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Jaká streda?

    My, mladí, môžme na Babu furt.

    #99703
    apa
    Účastník (Participant)

    Čo by som ja starec na babe robil, v takom teple idem tojaše máčať do Balatónu a podľa počasia do Hévizu.

    #99704
    Goldy
    Účastník (Participant)

    Maliar sa rozhodol, že mi najprv rozdrbe byt a potom zase zadrbe farbbou. 😶 Ak sa mi podarí odstrániť škody do utorka a dáte koordináty, tak ak tam budem, 🙂 pôjdem, ak tam nebudem, neidem. 😟

    #99705
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Veď každý ide, kam chce a kedy chce.
    Aj ja. 😈 

    K Balatónu:
    Sezóna s plnohodnotnými službami a programami tam končí cca prvý augustový týždeň. Potom v postupnom útlmovom režime Balatón do septembra jednoducho umre. „Kultúra“, nočný život aj ceckaté babysa presťahujú potom do wellnesov, kde ich možno potom preťahuvať hoci aj celý rok. Napr. aj v stredisku Hévíz. 😁 

    Goldy, mal by si skôr vstávať, najlepšie je vypadnúť ráno okolo 6:00, o ôsmej už sedieť vo vode. Neskôr ten hic na motorke sa už nedá vydržať, začínajú vznikať zápchy, blablabla.
    Tí naši by rád chrápali do desiatej, ale ja sa pohnem okolo 7:00 od byývalej colnice z Komárna.
    Tam sa dajú zameniť peniaze, tankovať stačí na maďarskej strane, liter 95 na ÖMV vyjde na 1,12 evri.

    #99706
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Posledne som zafrajeroval a nevyšlo mi to. 

    Šli sme do Szarospataku na kúpalisko, ja že netreba meniť Hufy, že budeme platiť Eurami. Tvrdé sklamanie už na parkovisku, druhé v bufete, pol hodiny som v meste hľadal bankomat – moja chyba. Nebol som tam 2-3 roky, tak som bol neznalý pomerov.
    A zmenáreň nikde. Poliaci – národ handlowy – by tam už mal aspoň 3 kantory.

    … a ešte, ja viem po anglicky hovno, ale oni ešte menej (síce načo, po brexite?)

    #99707
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Na pumpách, v hoteloch aj v supermarketoch sa dá platiť kartou, ale je pravda, že melón, ani kilo papriky na kartu u babky na trhu nekúpiš, ani obed alebo zmrzlinu nie všade.

    Bopsik, ale napr.  v každom TESCU v HU sa dá platiť eurami a vydajú ti len vo forintoch. Je tam dokonca o chĺp lepší kurz, ako vo zmenárniach.

    Postup pre menej chápavých a nemohúcich
    (alias stopárov sprievodca galaxiou 😁 ):

    Napr. kúpim jednu malú ajstí alebo colu, zaplatím 50-eurovkou. Pri  posledných kurzoch mi to pokladňa preráta za 1,- euro 311,- HUFov, teda to vydá na 15550,- HUFov. 
    Po odrátaní coly nejakých 180,- HUFov ti vydá 15370,- HUFov, teda skoro presne toľko, ako v zmenárni.
    Teda colu máš zadarmo a za 15370,- HUFov si kúpiš, čo len chceš. 😉

    #99708
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Bez Papiho do HU ani na krok!!..

    #99709
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Zuppa,

    Papi, ďakujem za návod, v utorok pravdepodobne idem močiť tojáše do Szarospataku, tak to vyskúšam v Tesco v Szatoraljaujheli. 
    Ahojko správne poznamenal, že si poradca pre pohyb v Hungarsku.

    Aj do Siofoku by som šiel, aby sme kuz pokecali, ale je to skoro 500 km (polcesta do Hrvatska) – takže nič.

    Ešte perdlička:
    Kamarátova mama, staršia pani, prišla domov celá naradostená, očká jej žiarili:
    „Laco, našla som 500 HUF, na zemi, aha.“
    Myslela si že majetok…

    #99710
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Ohľadom mnou navrhovaného skorého utorňajšieho odchodu do Siófoku (07:00) sa už objavili reklamácie, tak upresňujem, že tak skoro by som vypadol, keby som bol sám. 😁 

    Keby že sa nazbierala nejaká skupina,ZULU a miesto odchodu by sme samozrejme určili po dohode.

    Teda ak by mal z bližšieho okolia niekto záujem v utorok o Balatón, nech sa ozve, aj s jeho návrhom odchodu z SK.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,661 až 12,675 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri