Connect with us

Rada pre začiatočníka

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Rada pre začiatočníka

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #95828
    Viki
    Účastník (Participant)

    Ahojte! Som tu nová a potrebovala by som radu od profíkov 🙂 Chcem si kúpiť motorku, lenže sa v nich moc nevyznám. Tak som sa rozhodla, že si nebudem kupovať narýchlo, najprv sa pekne poinformujem, poprosím o radu a aspoň takto virtuálne si naberiem nejaké znalosti a informácie. Vodičák mám už 10 rokov, ale odvtedy som ani nejazdila. Takže budú potrebné nejaké kondičné jazdy…No a teraz tá hlavná otázka: Akú motorku si kúpiť? Viem, koľko ľudí, toľko chutí. Chcem motorku pre seba – čiže nie na ukazovanie davu. Mala by byť spolahlivá, pohodlná, nie moc veľká a ťažká. Páčia sa mi naháče, napr. suzuki gs500 e. Alebo yamaha ybr250. Čo myslíte? Sú na začiatok veľké/malé? Dobré či nedobré? Alebo radšej niečo úplne iné? Poradte mi prosím ak viete! Resp. ak máte nejaké tipy na užitočné stránky, portály, atď, buďem vďačná. Vďaka! 🙂

    #95833
    theo
    Účastník (Participant)

    Vitaj Viki, daj ešte vyšku a váhu, aby bola predstava aka moto je pre teba vhodna.

    #95835
    kingston
    Účastník (Participant)

    Ahoj, z toho čo si napísala tak napr aj CB500F – nová moto za slušnú cenu:

    pozri sa tu – ako by si na nej vyzerala .

    #95837
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Nekupuj si lahku motorku nech vyzera akokolvek pekne budes mat problem s bocnym vetrom bude ta vytlacat z cesty alebo do protismeru lepsia motorka ma vazit aspon 200 kg motorka jazdi na stojato a stoji na stojane ak spadnes stejne ju nepostavis  ci bude mat 120 alebo 300 kg pretoze nie si chlap a ani kazdy chlap motorku nepostavi

    #95839
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Hlavne chceli povedat ze daj fotku nech poslintaju  😁

    #95841
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Virtuálne,to je o ničom. 🙂 Najlepšie je mať niekoho po ruke. Ak nie tak zájsť do špecializovanej predajne a tam si to ohmatať a nechať si poradiť od odborníkov.
    Ja by som na tvojom mieste bral niečo staršie,napríklad aj tú GS 500.
    Na druhej strane suseda si spravila vodičák a na druhý deň si  kúpila Fázera a už má na nej prejdené Československo.

    #95843
    Viki
    Účastník (Participant)

    🙂 Chalani, diky za pomoc! Výska je 168, váha 60 (ked sa velmi nazerem tak 62 :D). Hm..tá Honda je pekná. Nebola by tá 500-ka trochu velká na zaciatok?

    #95845
    kingston
    Účastník (Participant)

    Mlhoš vždy pomôže keď sa dá.
    Alebo aj keď sa nedá.
    Alebo aj keď nedá.

    A keby len motorku každý chlap nepostavil 😎 

    #95847
    Viki
    Účastník (Participant)

    Tiez rozmýslam, ze radsej nieco starsie…co ked to rozbijem na cucky…i ked potom by mi to uz bolo asi jedno 🙂

    #95850
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Mlhos, s tym bocnym vetrom a dvihanim motorky si to pohnojil. Neplas zbytocne buducu kolegynu, este ti uveri…

    Viki, ziadna kubatura nie je vela, je to v hlave. Ale ked si kupis 125, alebo 250, mozno ju za rok budes mat problem predat. Ja by som siel rovno do dajakej 600-vky. Mozno Honda Hornet, ale to je jedno, treba popytat kamarata, nech da trosku skusit…

    #95852
    Viki
    Účastník (Participant)

    Lenze nemám takých kamoskov 🙂 Teda jeden známy má R1ku ale z tej by som na zem asi nedociahla.

    #95854
    bocian
    Účastník (Participant)

    Viki a aku mas predstavu o investicii? hladas jazdenku ci novu masinku? 

    #95856
    bocian
    Účastník (Participant)

    Este par tipov na nove masinky :
    yamaha sr400
    ktm duke 390
    500kove hondy Ti pisali vyssie
    z tych silnejsich 
    babsky suzuki gladius
    a uplna novinka za celkom prijemne peniaze yamaha mt07
    ak by Ti srdce pistalo za supersportom pre baby na posed aj mala 300kova (kawasaki) ninja..

    #95857
    Viki
    Účastník (Participant)

    Najviac sa mi páci veru tá yamaha sr400. Len netusím ci sa dá u nás zohnat a za kolko. Novú by som nechcela, predsa ked clovek nemá skúsenosti, aj sa trochu bojí, ze to znicí a tolko by som ani nechcela do toho investovat. Takze jazdenú….supersport asi nie, to neni pre mna. Skor nieco ako yamaha ybr250 – len to je asi malé, suzuki gs500e…alebo fakt tá sr400. a cenovo tak do 4000 som myslela.

    #95859
    bocian
    Účastník (Participant)

    Mas spravu 😉

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri