Connect with us

Rada pre začiatočníka

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Rada pre začiatočníka

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #95861
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Do 4000 kúpiš prekrásne GS 500 a vôjde do toho aj výstroj (nezanedbaj, nikdy to tak veľmi nebudeš potrebovať, ako hneď na začiatku… 😉  ).
    Niektoré moje známe tiež začínali na GS 500, Kawe ER5 a tak, sú to pre tvoje parametre výborné motorky, s triezvymi motormi s dobrou výdržou. Predali všetky, kupci ich kúpili s radosťou, podobne, ako aj ty kúpiš, keď zoženieš niečo pekné.
    Jazdenku ale  nekupuj sama, lebo si potenciálnou obeťou prefíkancov so zlepencami – tak nejaký kamoš s rentgenovými očami (trebárs ten s tou s R1) by tam mal byť…
    Jazdenka je ale vždy určité riziko s predpokladom ďalších investícií (spotrebáky, ako pneu, reťazová sada, olej, brzdové platničky, ložiská, filtre, blablabla…) – a podľa mňa 4000 evri je už hranica, kde by už stálo za to poobzerať po novej 250-ke či 500-vke…
    Skoda, že ponuka naháčov v kategórii 250 na Slovensku dosť biedna.
    Naša Monča geriatrická na Ninji 250 (to je ale „SS“) nás predbieha občas na diaľnici pri 160. 
    Policajti, nečítajte. Aj tak klamem… 😁 😉

    #95863
    bocian
    Účastník (Participant)

    Vidis, Papi ma inspiroval, do 4.000 Ti vojde novucka
    Suzuki 250 Inazuma 🙂
    Dalsia o ktorej mozes premyslat 🙂
    Ale v tom pripade vyjednavaj zlavu, aby Ti vazne zostalo aj na oblecko..

    #95865
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Hehe nestrasim co by som strasil sak poviem pravdu vlastna skusenost mam motorku yukinu  lahku  140 kilo ja 96 nemylit si bocny vietor s protivetrom viem co to so mnou stvara ked je rychlost vetra nad 40 km/h a fuka zboku idem jak plachetnica prekmit riditiek som nevymyslel ja ale uz som ho zazil prave na lahkej motorke a moc nechybalo a uz tu nepisem s jazdou na tazsej motorke Suzuki 800, 240 kg sa to neda ani porovnat ani neviem ze fuka a motorku som uz dvihal takemu co spadol vies po pade nezdvihnes ani hovno horko tazko sam seba a co taka zena nepostavi vrecko zemiakov nieto motorku aj Slona som uz tahal zpod zvodidiel a k tomu vystroju by som tiez nieco povedal ale to uz by ma zase uplne zozrali staci ked poviem iba Schumacher

    #95867
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    So mna si samozrejme priklad neber ja som ten typ pred ktorym ta budu vsetci varovat 👍 😁  jazdim v slapkach  kratasoch  tielku a na hlave image prilbu za 15 euro a zrcadlovky 🙂 oblecko samozrejme mam v kufroch keby prsalo alebo sa ochladilo

    #95869
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Mlhoš, na najrôznejších Jawkách má veľká časť starcov nad 100 tisíc km, tak tu nerob prednášku o bočnom vetri, čo ťa prekvapilo ako 50-ročného začiatočníka na (už z fabriky rozheganej) Yukine – však to predné koleso by lietalo v tej vidli aj v hale bez vetra… 😁

    Nelietalo ti to ptreto, že moto malo 140kíl, ale preto, lebo to bolo totálne nahovno vymyslené a vyrobené. Nerehotali sme tomu, keď si u nej tam bol, ale keď si tam nebol, tak riadne… Veď stačilo pohnúť kolesom, išla do strany +- 5 centi a kormán bol pritom uzamknutý… 😁   Aký vietor?

    Suzuki nie je stabilnejšie váhou, ale kvalitou. Jasné, že vietor vadí, ale ani Babeťákov neodfúkne, keď majú akú-takú prax a vedia jazdiť. A čo jogurt s veľkou bočnou plochou a s nízkou váhou? To je len nafigu, čo? 😁 
    Prestaň trepať voloviny, lebo hrozí, že ti niekto uverí… 😛

    #95872
    Slon
    Účastník (Participant)

    Mlhoš…mlžíš ja som pod zvodidlami nikdy nebol… 😛 

    #95873
    malylapaj
    Účastník (Participant)

    Mlhoš ako treba zdvihnúť moto 

    #95875
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Motorka je ako chleba s maslom vzdy pada na stranu kde nie je stojan

    #95877
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Na rozdiel od ľudí, ktorí občas padnú na hlavu… 😁

    #95880
    B12
    Účastník (Participant)

    A čo tak Kawasaki ER-5 (dvojválcová 500-ka, vodník). V zahraničí aj u nás ich používa väčšina motoškôl. Má blbuvzdorný motor a spotrebu 3,8-4lit. Bola by aj na Tvoju výšku. Pekný a zachovalý kúsok zoženieš hlboko pod 2000evri.  🙂 

    #95882
    B12
    Účastník (Participant)

    Napr. tu

    http://motocykle.bazos.sk/inzerat/34088544/KAWASAKI-ER-5-2003.php

    neboj sa nie je to môj inzerát, to som dal ako príklad. Tých 170km/h dá v pohode, aj viac. Ja som mal GPZ 500 s tým istým motorom (dala 190km/h) a spoľahlivosť môžem potvrdiť. Určite je lepšia ako GS-ko od Suzuki.

    #95884
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    A Ladvinkos ma ake parametre (vaha, vyska)? Aby si nesla furt na zadnom…

    #95885
    Goldy
    Účastník (Participant)

    Veľmi vďačná téma. 👍 Skoč do Blavy na výstavu motocyklov 13. – 16. 3., alebo do Brna o týždeň skôr, mašiny máš na jednom mieste, poseď, porovnaj, prvý dojem veľa napovie. želám rozumné rozhodnutie. 😎

    #95887
    Viki
    Účastník (Participant)

    Goldy, vďaka! Logický nápad, kt. ma predsa len nenapadol. Más pravdu, najlepsie bude ked ich clovek vidí na vlastné oci, vyskúsa a porovná 🙂

    #95889
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😉 Goldy, ty si riadny optimista. Ja som síce tiež za novú motorku pre každého začiatočníka (veď som to už načal), ale okrem Inazumy 250 sa na Slovensku malé naháče  250 moc neponúkajú, zmizli IBRahymy 250, zmizla z ponuky CBF 250, VTR 250, päťstovky okolo 4000 zas neexistujú…

    Absolútny súhlas s B12, známa (Brbr) predala vlani Kawu ER5 za cca 2600-2800, krásnu, nové pneu, obloženia, kufor, blabla – žiadna nová za toľko peňazí sa na takú, veru nechytá.

    Teda si myslím že za 4000 vo vrecku u nás v slušnom bazare nájdem 10-15 vyhovujúcich motoriek a na výstave možno len jednu-dve… Ide len o to, aby to vybral znalec…

    Ešte poznámka (keď už mudrujem): naháča 125-ku (teda s 15 k) by som zas nebral, ani novú. V skupine dospelých  sú slabé, strácajú do kopcov, pri predbiehaní, s dvoma,  na diaľnici a tak…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri