Connect with us

Spravodajstvo

Freestyle Motocross v Steel Aréne – prvá jazda hneď prvý pád -Album 150 fotografií!!!

Publikovaný

on

Steel Aréna Košice 26.01.2008
?Night of the Jumps? kvalifikácia na Majstrovstvá sveta

Premiéra vydarená!!! Košice za víkend (piatok + sobota) zažili nekompromisný nával návštevníkov z celého Slovenska. Dôvod? Halový Freestyle motocross – FREESTYLE KINGS, ktorý bol zároveň Medzinárodnými majstrovstvami ČR ? t. j., že bol otvorený pre všetkých pretekárov, ktorí majú medzinárodnú licenciu a súhlas na štart od svojej materskej federácie. Jazdilo sa o titul medzinárodného majstra ČR. Tieto preteky boli tiež kvalifikáciou na Majstrovská sveta FIM ?Night of the jumps Liberec 2008? (1.3.2008). Prvý pretek z tejto série bol 15. 12. 2007 v Pardubiciach, druhý a tretí bol práve v Košiciach 25. a 26. januára 2008. V sobotu stálo na štartovom poli celkom 11 pretekárov a pre zranenie sme museli oželieť napr. Davida Rejseka (CZ).
Konečné poradie:
1. Remi Bizuard, Francúzsko ? Yamaha, 95 bodov
2. Kota Kogimura, Japonsko ? Yamaha, 85 bodov
3. Eugenio Zafra, Španielsko ? KTM, 82 bodov
4. Massimo Bianconcini, Taliansko ? Yamaha, 75 bodov
5. Vanni Oddera, Taliansko ? KTM, 73 bodov
6. Lukas Weis, Nemesko ? Suzuki, 70 bodov
Ďalší pretekári:
– Martin Schenk, Rakúsko – Yamaha
– Luca Zironi,,Taliansko ? Suzuki
– Ilkka Salo, Fínsko ? Yamaha
– Bart Oglaza, Poľsko ? Suzuki
– Freddy Petters, Nemecko ? Suzuki


Nemenej skutočne akčným vystúpením bola adrenalínová show na pitbike, a prestávky vypĺňala skupina na BMX. Do poroty patrili aj slovenské hviezdy Jaro Katriňák a Ivan Jakeš spolu s Čechmi Alešom Liemanom, Veronikou Golasovou a Petrom Karlíčkom.

Košická Steel Aréna je postavená pre cca 8 200 divákov a za piatok a sobotu si Freestyle pozrelo celkom 11 000 divákov. Akčná bola hlavne sobota a piatok bol navyše kvôli nadmernému záujmu a vypredanej hale už jeden a pol týždňa pred podujatím. Ľad vystriedalo cca 280 tisíc ton preosiatej zeminy, odrazové mostíky boli umelé, dopadové tiež, ale tieto boli pokryté skoro 30 cm vrstvou hliny. Celá ľadová plocha bola pokrytá v priemere 30 ? 40 cm vrstvou hliny. Nájazd na pravý mostík bol spod tribún, na ľavý spomedzi plošiny špeciálne osadenej dokonca v miestach pre divákov. Diváci majú v tejto aréne unikátny výhľad a to vďaka neuveriteľne ostrým tribúnam. Tým najvyššie sediacim informačný stropný panel ale prekrýval druhú stranu skoku.

A ako to celé dopadlo?
Neuveriteľná atmosféra, vynikajúci slovensko-českí moderátori, a neskutočné obecenstvo ktoré sa nechalo nahovoriť na všetko. Mexická vlna niekoľko krát preletela hľadiskom a pretekári a i diváci boli skutočne vo vare. Hneď prvé vystúpenie bolo poznamenané pádom Martina Schenka a podľa dostupných informácií si dosť poškodil zápästie ruky. Ďalšie pády sa potom konali už len pri vystúpeniach pitbike a BMX.
Špičkou bol skutočný favorit Remi Bizuard z Francúzska, ktorý sypal prvky typu kombinovaný Back Flip ako z vreca. Pretekári predviedli prakticky všetky freestyle prvky a tak diváci išli domov nadšení. A o rok bude podujatie opäť.
Podujatie pripravila: BOARDCORE AGENCY SK s.r.o.


PS: Ospravedlňujem sa za niektoré nedokonalé foto, ale úmyselne ich umiestňujem aby ste videli z podujatia čo najviac.

Freestyle Košice reportáž

Advertisement

2 komentáre

1 komentár

 1. sothar

  28. januára 2008 at 22:21

  Skvelá akcia, bolo sa veru na co pozerat 🙂 jazdci predvadzali ohromne kusky, a vedeli ako dostat celu arenu na nohy – super atmosfera, super zazitok, sla by som este 😁

 2. milan3232

  29. januára 2008 at 19:28

  Skoda, ze pri tych kuskoch nie su popisy, co ktory znamena, narocnost ci ako sa vola. Mohlo to byt este zaujimavejsie…
  Inak verim, ze bola super atmosfera.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri