Connect with us

Archív časopisu Motomagazín

Motomagazín 4 / 2010 Test Dunlop, Test BMW

Publikovaný

on

Dunlop Sportmax SportSmart & Dunlop Trailmax TR91

Okruhová technika pre široké masy
Vývoj športových motocyklov v posledných rokoch nabral neuveriteľné tempo a úroveň výkonu a jazdných vlastností moderných športových motocyklov dosiahla úroveň, ktorá pred pár rokmi bola spájaná len s okruhovými špeciálmi. Výrobcovia pneumatík sa samozrejme tomuto rýchlemu tempu prispôsobili a bežnému smrteľníkovi tak ponúkajú technológie, ktoré sú vyvíjané a neustále zdokonaľované v prostredí vrcholových okruhových seriálov. Kam smeruje vývoj moderných pneumatík sme sa ako jediní novinári zo Slovenska presvedčili počas oficiálneho prestavenia novej rady hyperšportových pneumatík Dunlop Sportmax SportSmart a Dunlop Trailmax TR91 určených pre cestné endurá na testovacom okruhu firmy Dunlop v juhofrancúzskom meste Mireval (08. – 10. 03. 2010).

Viac na stranách 12 – 15


BMW R 1200 GS 2010

Prvé zvezenie
Kategória veľkých cestných endúr sa v posledných rokoch teší stále väčšej obľube medzi jazdcami. Do tejto kedysi prehliadanej kategórie sa v posledných rokoch tlačí stále viac značiek. Nebudú to však mať jednoduché, nakoľko v tejto triede už dlhé roky kraľuje BMW s modelom R 1200 GS. Pre rok 2010 sa tento motocykel naviac dočkal menších úprav, ktoré ho posúvajú opäť o kúsok vpred a nič tak nenasvedčuje tomu, žeby sa „bavorák“ mal vzdať svojho trónu…

Viac na stranách 10 – 11


Z Anglicka do Španielska – Veľký test mini turistov

S cenami pohybujúcimi sa pod 8 300 Eur sú títo zástupcovia strednej triedy schopní veľkého výletu?
Diaľková turistika nemusí byť o masívnych motoroch, obrovských kufroch a ešte väčších cenovkách. Pre jazdcov, ktorí chcú vidieť Európu zo sedla motocykla, ale nechcú hneď „zacvakať“ +16 000 Eur za 300 kg vážiaci motocykel s 1 400 ccm motorom, akým je napríklad taká Kawasaki GTR1400, existujú aj menšie a lacnejšie alternatívy.
Niektorí výrobcovia ich označujú skratkou GT, mierne upravené cestné modely prispôsobené na hltanie kilometrov, my ich však budeme volať mini turisti. Každá motorka, ako Aprilia Shiver GT, Kawasaki Versys GT, Yamaha Diversion a Suzuki Bandit 650SA, je vybavená polokapotážou a je doplnená niekoľkými turistickými doplnkami.
Keď príde čas na užitie si poriadnej diaľkovej turistiky po Európe, tak naozaj potrebujeme nekonečný zoznam doplnkov, komfortu a rozmerov turistického motocykla? Zobrali sme túto štvoricu malých turistov na viac ako 3 000 km okružný výlet z Peterborough do Valencie, aby sme to zistili.

Viac na stranách 26 – 33


Mongolsko 2009 (časť 1.)

Mongolsko, krajina nedozerných obzorov, kde slobodné cestovanie na motorke je skutočne slobodné…
Už dlhšie som túžil navštíviť túto krajinu, ktorá svojou nedotknutosťou a tradičným spôsobom života láka mnohých cestovateľov. Ale skôr ako sa tam dostanem, musím prekonať sedemtisíc kilometrov dlhý tranzit naprieč Poľskom, Bieloruskom a obrovským Ruskom.

Viac na stranách 50 – 53

Všetko si môžete prečítať v Motomagazíne č.: 4/2010, ktorý nájdete v stánkoch od budúceho pondelka, 22-ho marca.

Z Anglicka do Španielska – Veľký test mini turistov

Horúce tipy aprílového čísla Motomagazínu 2

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri