Connect with us

Spravodajstvo

III. súťažný deň na ISDE 2009 – Juniorka postúpila

Publikovaný

on

Na 84.ročníku ISDE v Portugalsku sa včera jazdila v rámci tretieho súťažného dňa nová trať. Jazdcom Slovakia Junior Trophy teamu sa darilo omnoho viac ako v útorok. "Dnes sa mi jazdilo vynikajúco, testy boli zaujímavé a darilo sa mi držať krok so špičkou a to sa hneď jazdí lepšie" , povedal Robo Kapajčík, ktorý bol z našich juniorov najlepší. Vynikajúco zajazdili i ďalší jazdci tímu Marek Giertl, Thomas Hostinský a Miroslav Ševela. Včerajší výkon posunul našu juniorku na 9. miesto v priebežnom hodnotení Svetovej trofeje juniorov, pričom preskočili Argentínu i ČR, ale pred nich sa dostal vynikajúcim výkonom tím Austrálie.

Poradie v JTT po troch súťažných dňoch: 1. Španielsko, 2. Francúzsko, 3. USA, 4. Taliansko, 5. Švédsko, 6. Portugalsko, 7. Nemecko, 8. Austrália, 9. SLOVENSKO, 10. ČR, 11. Argentína, 12. Mexico, 13. Veľká Británia, 14. Belgicko, 15. Fínsko.

Po smolnom druhom dni zabojovali i naše 3 tímy v súťaži klubových tímov. Fly racing team Slovakia postúpil v priebežnom poradí na 30. miesto. Magic Liptov Slovakia team po reštarte Juraja Dozsu a útorkovom 52. mieste včera postúpil až na 35. miesto, pričom Zlatko Novosád je v triede C3 v priebežnom poradí na 5. mieste. Taktiež zabojovali jazdci Haviar KTM Slovakia teamu, kde rovnako reštartoval aj Štefan Svitko a tím bol po útorku až na 54.mieste. Po vynikajúcim výkone – Svitko skončil v triede C3 na 3. mieste, Bohuslav na 10. mieste v triede C2, sa tím posunul na 36. miesto, hneď za Magic Liptov Slovakia team.

V súťaži klubových tímov si český klub Haruda Team Rac Sedlčany stále drží prvé miesto, pred Motoclubom Italia a ďalším českým tímom Motoklub Jiřetín – Nejlevnesioneu.cz.

V hlavnej súťaži Trophy teamov je po treťom dni poradie: 1. Francúzsko, 2. Taliansko, 3. Fínsko, 4. Austrália, 5. Švédsko
V súťaži Trophy teamov žien je poradie : 1. Francúzsko, 2. Švédsko, 3. Austrália, 4. USA, 5. Fínsko

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri