Connect with us

Spravodajstvo

ISDE 2019 v cieli, Slovnaft Rally team udržal 10. miesto

Publikovaný

on

Dnešným záverečným motokrosom vyvrcholil 94. ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže Slovnaft Rally team (Štefan Svitko, Martin Giertl, Rastislav Kokavec) obsadil konečné 10. miesto zo 124 štartujúcich klubových tímov. 908/500

Foto

Hlavnú súťaž trophy teamov vyhral tím USA pred Austráliou a Talianskom. Austrália sa systémom štart-cieľ stala víťazom súťaže juniorských trophy teamov a trojica dievčat z USA získala titul v súťaži ženských trophy teamov.

Druhý tím SMF BMT Gottbors team I. v zložení Martin Gottvald, Adam Gottvald, Filip Klabačka skončil v klubovej súťaži na 25.mieste a BMT Gottbros team II v zložení Gabriela Čipková, Peter Murgaš a Petr Borkovec obsadili konečné 48.miesto. Súťaž klubových tímov vyhral opäť americký tím XC Gear, pred talianskym Team Lozere AMV 4 a španielskym klubovým teamom RFME 1.
Viceprezident SMF pre enduro a rally Pavol Sás nás pred chvíľkou informoval, že okrem úspešného štartu klubových tímov SMF na ISDE 2019 získala naša Gabika Čipková špeciálnu cenu od spoločnosti SCOTT, tzv. SCOTT TROPHY ISDE.

FotoFoto

V dnešnom motokrose sa v absolútnom hodnotení jazdcov klubových tímov najviac darilo Štefanovi Svitkovi, ktorý v poradí jazdcov bez rozdielu triedy obsadil 16. miesto. V konečnom absolútnom poradí jazdcov klubových tímov, t.j. v zo 372 jazdcov skončil Štefan na 13. mieste a v hodnotení svoje triedy C2 mu patrí 8. miesto. Uvedené hodnotenie jazdcov klubákov vyhral štvornásobný majster sveta Antoine MEO z Francúzska, ktorý vyhral i triedu C2.

Martin Gottvald, pre ktorého bolo Portugalsko 25. ISDE obsadil v konečnom hodnotení svojej triedy C1 20. miesto. Pred neho sa na 15. mieste umiestnil druhý z trojice Slovnaft Rally teamu Martin Giertl a jeho klubový kolega Rastislav Kokavec obsadil v tejto triede C1 21. miesto. Pre oboch mladíkov je uvedený výsledok pri ich prvom štarte na ISDE veľkým úspechom.

Všetkým našim klubákom gratuľujeme! Kompletné výsledky ISDE 2019 aj s hodnotením individuálne súťaže jazdcov nájdete na stránke

 https://fim-isde.com/fim-isde-2019-results/

Viac fotografii našich jazdcov nájdete na stránke:
https://www.bakulfoto.com/index.php?a=archiv-ze-sveta/isde-2019-portimao-portugalsko

Sekretariát SMF, 16.11.2019, TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 122/ 2019

ISDE 2019 v cieli, Slovnaft Rally team udržal 10. miesto

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. VladiB

    17. novembra 2019 at 12:26

    Pripájame sa ku gratulácii. 

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri