Connect with us

Spravodajstvo

ISDE: Aktuality z priebehu I. súťažného dňa

Publikovaný

on

Dnes ráno o 8,00 hod. chilského času ( t.j. o 12,00 hod. nášho času) sa prvá trojica jazdcov vydala na trať prvého dňa 82.ročníka Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže.
Z dvoch Slovenských klubových tímov sa na štart ako prvý postavil o 9,14 hod. Radek Matoška (št. číslo 242). O 9,48 sa na trať vydal i druhý jazdec Slovakia club teamu Jaroslav Katrtiňák( št. č. 352) a o 10,28 tretí Ivan Jakeš (št. č. 479). Následne sa na štart postavila i trojica druhého Slovakia young teamu : o 10,36 hod. Peter Králik (št.č. 514), desať minút po ňom Juraj Dozsa (št.č. 546) a ako posledný Slovák o 10,49 Zlatko Novosád (št.č. 556).

Po štarte čakala na jazdcov veľmi ťažká špeciálna vložka, ktorá sa išla po piesku popri pláži. Popoludní sa nám podarilo telefonicky spojiť s prezidentom SMF Petrom Smižíkom, ktorý nás informoval o priebehu po štarte : ? Na štart prvého súťažného dňa sa postavilo celkom 498 jazdcov, avšak hneď na prvom dvadsaťkilometrovom úseku malo veľa jazdcov problémy, bolo veľa pádov, dokonca sa veľa jazdcov i zranilo a lekársky tím mál plné ruky práce. Našťastie všetci naši šiesti jazdci absolvovali tento úsek bez problémov a s celkom dobrými časmi. Myslím si, že po prvom dni sa štartové pole dosť vytriedi .?
Priebeh prvého dňa možno sledovať on line na oficiálne stránke šesťdňovej www.isde2007.cl, kde po dvoch vložkách figuruje z našich najlepšie Jaroslav Katriňák na 104 mieste. Priebežné výsledky prvého súťažného dňa môžeme, vzhľadom na časový posun očakávať cca o 22,00 hod. nášho času. Podľa informácie od prezidenta SMF je oficiálne zasadnutie medzinárodnej JURY až o 21,30 chilského času ( t.j. 1,30 nášho času) a tak vás o umiestnení našich jazdcov po prvom dni budeme informovať až zajtra ráno.

Sekretariát SMF

ISDE: Aktuality z priebehu I. súťažného dňa

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri