Connect with us

Spravodajstvo

Karel Abraham navštívil Slovensko

Publikovaný

on

Český pretekár majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kráľovskej triede MotoGP, Karel Abraham, sa v sobotu 20. septembra stretol v Považskej Bystrici so slovenskými fanúšikmi a členmi svojho fanklubu.

Večer plný dobrej nálady v prítomnosti skvelého pretekára, ktorý bol len pár dní predtým najúspešnejším jazdcom kategórie Open v rámci Veľkej ceny San Marina v Misane v kráľovskej triede MotoGP, spojený s autogramiádou, tombolou a spoločnou večerou, to všetko čakalo na prítomných fanúšikov, ktorí sa počas besedy mohli Abaju pýtať na to, čo ich zaujíma. Na záver večera, ktorý sa uskutočnil vo SWIM clube na ulici Športovcov, prebehol aj bowlingový turnaj fanúšikov.

Počas takmer hodinu a pol trvajúcej besedy Abaja prezradil nielen niečo z histórie svojej kariéry, ale hovoril o svojich súperoch, vzťahoch medzi pretekármi, o vývoji jazdeckého štýlu v posledných rokoch, o fyzickej príprave, porovnal stroje jednotlivých kategórií v ktorých jazdil, ale aj motocykle triedy MotoGP s obsahom 800 a 1000 kubických centimetrov. Fanúšikovia sa však dozvedeli aj niečo z jeho súkromia a na vlastnej koži sa mohli presvedčiť, že sa jedná o mimoriadne kamarátskeho a prístupného človeka, ktorý sa nehrá na nafúkanú hviezdu, ale váži si dosiahnutých výsledkov a  kráča za svojimi snami v elitnej spoločnosti svetových motocyklových pretekárov.

Mimoriadne pútavé bolo sledovanie videa záverečnej fázy jeho víťazných pretekov na Veľkej cene vo Valencii v roku 2010 v triede Moto2, ktoré Abaja okomentoval tak ako jednotlivé úseky prežíval. Po tombole a autogramiáde na prítomných čakala aj spoločná večera a potom voľná zábava spojená so spomenutým bowlingovým turnajom.

Užili sme si krásny večer vo skvelej atmosfére, za ktorú vďačíme nielen samotnému Abajovi, ale aj členom jeho fanklubu Abajafans a samozrejme prítomným slovenským fanúšikom. Dovidenia nabudúce!

Abajafans Slovakia
Foto: Richard Karnok, Pavel Křivohlavý, Ján Bednár a Jaroslav Pohanka

Karel Abraham navštívil Slovensko

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. malylapaj

    22. septembra 2014 at 14:52

    IndiJanJan s čelenkou 👍

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri