Connect with us

Spravodajstvo

Katriňák aj Jakeš padali, našťastie sa nezranili

Publikovaný

on

Obaja slovenskí motocykloví jazdci na 29. ročníku Rely Dakar pokračovali aj v utorkovej 4. etape v solídnych výkonoch a to aj napriek veľkej náročnosti trate. "Táto etapa bola v tomto ročníku súťaže nesporne najnáročnejšia," zhodli sa Ivan Jakeš aj Jaroslav Katriňák. "Kamenisté úseky boli veľmi rýchle a nebezpečné. Pád na takomto úseku znamenal takmer istotu zranenia," podotkol skúsenejší z dvojice Katriňák.

Rely Dakar si v utorok vyžiadala v poradí už 52. obeť, prvú tohtoročnú v podobe tragického úmrtia motocyklistu z Juhoafrickej republiky Elmera Symonsa. Ten štartoval v utorkovej etape 30 sekúnd po Katriňákovi a 2 minúty 30 sekúnd pred Jakešom ako celkovo 18. jazdec priebežného poradia po 3. etape. Na 147. kilometri rýchlostnej skúšky, práve na tvrdom kamenistom povrchu, mal vo veľkej rýchlosti ťažký pád a zraneniam na mieste podľahol. Elmer Symons by sa vo februári dožil 30 rokov. "Táto tragická udalosť hlboko zasiahla celé štartové pole, najmä motocyklistov. Pri tele obete sa zdržal do príchodu vrtuľníka aj Jaroslav Katriňák," informoval Marián Novikmec, manažér Environ Servis Moto Teamu.

Pádom sa v utorok nevyhli ani slovenskí jazdci. "Jaro spadol tiež na tvrdom kamenistom povrchu. Mal však šťastie a okrem narazenej a odretej pravej ruky iné zranenia neutrpel," uviedol Novikmec. Ivan Jakeš v telefonickom rozhovore skonštatoval, že spadol azda aj stokrát. "Bolo to fyzicky veľmi namáhavé. Neustále som vyťahoval ťažkú motorku z hlbokého piesku, čo ma stálo veľa síl," povedal.

Utorková 4. etapa z Er Rachidie do Ouarzazate (679 km, meraný úsek 405 km) bola bez asistencie servisných a sprievodných vozidiel. Mechanik Rasťo Katriňák pripravoval obom slovenským jazdcom motorky takmer do siedmej hodiny ráno. "Nechcel nič zanedbať a snažil sa všetko pripraviť tak, aby stroje vydržali v bezchybnom stave až do konca zajtrajšej etapy bez problémov, keď sa ich znova ujme po dvoch náročných dňoch," informoval Marián Novikmec.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri