Connect with us

Testy a recenzie

Komfort a pohoda za každých podmienok – test Modeka Tacoma

Publikovaný

on

Po minuloročnej sezóne plnej spokojnosti, ktorú som strávil v univerzálnom turistickom komplete Modeka Ventura GT sa tento rok mojim spoločníkom stáva tohtoročná novinka z dielne Modeky, ľahký a univerzálny komplet Tacoma.  

 

Nové materiály

Tacoma je prvým turistickým kompletom v ponuke Modeky, ktorého základom je inovatívny materiál z polyamidových vlákien TACTEL. Tento materiál je už na dotyk veľmipríjemný a mäkký. Vyniká aj nízkou hmotnosťou a priedušnosťou. V porovnaní s podobnými vláknami je až o 20 % ľahší. Medzi ďalšie výhody tohto materiálu patrí aj schopnosť rýchlo uschnúť a v porovnaní s prírodnou bavlnou to dokáže až 8x rýchlejšie. Dôležitou vlastnosťou je aj vysoká tuhosť tohto materiálu, ktorý v tomto ohľade prekonáva prírodné vlákna až trojnásobne.  

 

Univerzál do každých podmienok

Tacoma je celosezónny komplet a dovolí vám jazdiť skutočne v každých podmienkach. Okrem vyberateľnej štandardnej termovložky ukrýva ešte vyberateľnú membránu Humax Z-Liner, ktorá je vodeodolná, a zároveň výborne odoláva vetru a chladu. Už s touto membránou nebudete mať pocit chladu počas studených dní. Vyberanie a naopak vkladanie vložiek do bundy a nohavíc je jednoduché, a vďaka obvodovým zipsom vo vnútri rukávov a nohavíc je zateplenie naozaj dokonalé.  

 

Pohoda aj v horúcom lete

Tacoma dokáže vďaka prepracovanému systému vetrania udržať príjemnú klímu aj počas horúcich letných dní. Dômyselný systém ventilačných zipsov (Airvent) v prednej a zadnej časti bundy a nohavíc vám umožní jednoduché regulovanie teploty. Na dosiahnutie maximálneho chladiaceho účinku stačí odopnúť náprsné vrecká, ktoré odkryjú veľké vetracie plochy. Celá operácia prebehne aj vďaka použitiu magnetiek na náprsných ventilačných vreckách veľmi rýchlo a jednoducho, naviac vám na to stačí jedna ruka.  

 

Ochrana je prvoradá

O ochranu jazdca sa stará sústava penových chráničov SaS-Tec, ktoré nájdete na ramenách, lakťoch, chrbte a v prípade nohavíc sú chrániče umiestnené na kolenách a v oblasti bedier. Tieto chrániče majú pamäťový efekt a prispôsobia sa tvarom vášho tela. Tento efekt pocítite najmä na chrbtovom chrániči, ktorý je v chlade tuhý, no v momente keď sa prispôsobí vašej telesnej teplote, tak je ohybný a počas nosenia ho prakticky necítite.  

 

Reflexné prvky

 Byť videný na motorke je pre bezpečnosť jazdy mimoriadne dôležité a komplet Tacoma ponúka sériu reflexných prúžkov 3M Scotchlite, ktoré nájdete prakticky na každej časti bundy a nohavíc. Reflexné pásy sú umiestnené aj na chrbte a ste tak videní aj zozadu.  

 

Správny komplet pre každú postavu

Modeka dnes dokáže ponúknuť správny rozmer naozaj každému a bunda aj nohavice prichádzajú v rozmeroch od XS až 4XL. Samozrejme, pre nekonfekčné postavy existuje aj možnosť kombinovať zvlášť medzi veľkosťami bundy a zvlášť nohavíc. Samotné oblečenie naviac ponúka hneď niekoľko sťahovacích pásov na suchý zips, ktoré vám dovolia prispôsobiť tvar oblečenia vašej postave. Takýchto drobných „pomôcok“ nájdete oveľa viac a napríklad bunda má v spodnej časti na bokoch dvojicu zvislých zipsov, ktoré po rozopnutí bundu rozšíria. Všetko je naviac nenápadne ukryté. Variabilita prispôsobenia veľkostí je naozaj vynikajúca. Okrem rôznych veľkostí si môžete vybrať aj z rôznych farebných kombinácií, a okrem šedejje Tacoma ponúkaná aj v čiernej a olivovej farbe.  

 

Odkladacie priestory

Ak radi nosíte všetko možné aj nemožné pri sebe, tak tu si určite prídete na svoje. Len na samotnej bunde bez membrány som narátal 9 vreciek, z ktorých boli dve vodotesné. Ďalšiu dvojicu vodotesných a tentokrát veľkoobjemových vreciek nájdete na nohaviciach. V prípade použitia vnútornej membrány Humax nájdete vo vnútri bočného vrecka praktický a zároveň vodotesný obal na mobilný telefón.  

 

Tacoma jednoznačne áno

Modeka Tacoma je univerzálnym kompletom, ktorý je svojou kvalitou, vysokou úrovňou dielenského spracovania a výbavou pripravený uspokojiť aj náročného jazdca, ktorý seba, motorku ale aj oblečenie pravidelne podrobuje zaťažkávacím skúškam v najrôznejšom prostredí. Svoju odolnosť však Tacoma ukrýva do ľahkého a pohodlného celku, po ktorom radi siahnete každý deň a nielen na dobrodružné výpravy.

 

Modeka Tacoma

Dovozca: Modeka.sk

Bunda pánska: 269,90 Eur

Nohavice pánske: 209,90 Eur

Bunda dámska: 259,90 Eur

Nohavice dámske: 209, 90 Eur  

 

Text: Miro Tamáši, foto: Vlado Brniak  

 Článok bol publikovaný v časopise Motomagazin 7-8 / 2014

Komfort a pohoda za každých podmienok – test Modeka Tacoma

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri