Connect with us

Spravodajstvo

Krajský súd v Trenčíne potvrdil v „Kauze Myjava“ právoplatnosť predbežného opatrenia na pozastavenie

Publikovaný

on

Výsledky pretekov v Myjave až do rozhodnutia súdu nemôžu byť započítané do konečného vyhodnotenia Medzinárodných majstrovstiev SR mládeže (MMSR mládeže) 2012.

Krajský súd v Trenčíne svojim uznesením potvrdil platnosť predbežného opatrenia, vydaného Okresným súdom v Považskej Bystrici na pozastavenie výkonu sporného rozhodnutie Riadiacej rady SMF, ktorým sa zmenili celkové výsledky Medzinárodných majstrovstiev SR mládeže v triede MX85.
Krajský súd sa celou vecou zaoberal na základe podaného odvolania zo strany SMF voči rozhodnutiu Okresného súdu v Považskej Bystrici. Uznesenie Krajského súdu v Trenčíne vnieslo do celej kauzy nový impulz, nakoľko voči tomuto rozhodnutiu už nie je možné odvolať sa a celá kauza bude riešená už priamo na súdnym pojednávaní. Termín pojednávania stanovil Okresný súd v Považskej Bystrici na 11. júla 2013. Rozhodnutie riadiacej rady SMF v „Kauze Myjava“ je teda do konečného verdiktu súdu vo veci samej NEPLATNÉ!


Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia :
„ Potvrdenie platnosti predbežného opatrenia Krajským súdom v Trenčíne je dobrou správou nie len pre motokros, ale pre celú motocyklovú verejnosť na Slovensku. Stále je tu reálna šanca, že sa nám podarí do motocyklového športu vráti spravodlivosť, slušnosť a princípy FAIR-PLAY. Na súdnom pojednávaní som pripravený zabojovať za čisté a férové podmienky pre všetkých motocyklových pretekárov. Už dva krát sa na našu stranu priklonili aj slovenské súdy a som úprimne presvedčený, že „Kauzu Myjava“ dotiahneme do víťazného konca.“

Ako kauza vznikla:
– Na začiatku roka 2012 vydala Športová komisia pre motokros kalendár MMSR mládeže v rozsahu: Skýcov, Gbelce, Ješkova Ves, Spišské Vlachy, Široké a Žaškov.
– 1. mája sa v Myjave uskutočnili preteky seniorských Medzinárodných majstrovstiev SR, do ktorých organizátor zaradil aj preteky triedy MX85. V tomto termíne podstatná časť zo „špičky“ triedy MX85 reprezentovala Slovensko na podujatí Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v Novej Pake.
– Pred posledným podujatím MMSR mládeže hlavný predstaviteľ organizátora uvedených pretekov v Myjave a zároveň otec majiteľa tímu Racing 99 , ktorého pretekár v Myjave zvíťazil, začal „tlačiť“ na vedenie SMF, aby boli výsledky pretekov triedy MX85 v Myjave zaradené do celkového hodnotenia MMSR mládeže (pripomíname, že myjavské podujatie sa konalo ako MMSR seniorov).
– 16. septembra sa po posledných pretekoch seriálu MMSR mládeže v Žaškove stáva celkovým víťazom Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia pred Denisom Polášom z tímu Racing 99.
– 16. októbra zasadla Riadiaca rada SMF a svojím uznesením zmenila záverečné výsledky Medzinárodných majstrovstiev SR mládeže v prospech Denisa Poláša, ktorému tak k celkovému „víťazstvu“ pomohli práve body získané v Myjave, kde neštartovali jeho najväčší súperi.

Čo pre férové podmienky v slovenskom motokrose podnikol tím MX Slovakia:
– Manažér tímu, Peter Kolek upozornil širokú motocyklovú verejnosť na nekalé a netransparentné konanie najvyšších predstaviteľov a riadiacich orgánov SMF prostredníctvom „Otvoreného listu prezidentovi SMF“, v ktorom žiadal vysvetlenie a upozornil na skutočnosť, že celú vec necháva preskúmať renomovanou právnickou kanceláriou.
– Bolo podané „Odvolanie“ zo strany tímu MX Slovakia voči zmene výsledkov, ktoré bolo zo strany SMF zamietnuté.
– Právnym zástupcom MX Slovakia bol spracovaný a následne podaný „Návrh“ na Okresný súd v Považskej Bystrici na preskúmanie rozhodnutia Riadiacej rady SMF a pozastavenie výkonu tohto rozhodnutia.
– Okresný súd v Považskej Bystrici sa stotožnil s odôvodnením v „Návrhu“ a vydal predbežné opatrenie, ktorým pozastavil výkon rozhodnutia Riadiacej rady SMF a vytýčil termín pojednávania na 7. februára 2013.
– SMF sa 25. januára 2013 odvolalo voči predbežnému opatreniu na Krajský súd v Trenčíne a to necelé dva týždne pred vytýčeným termínom pojednávania na Okresnom súde, čím zmarili možnosť na rýchle vyriešenie celého sporu.
– Krajský súd v Trenčíne sa stotožnil so stanoviskom Okresného súdu v Považskej Bystrici a potvrdil platnosť predbežného opatrenia. Svoje rozhodnutie prijal senát krajského súdu jednohlasne .
– Okresný súd v Považskej Bystrici stanovil termín nového pojednávania na 11. júla 2013.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri