Connect with us

Podujatia

LUMARKT CUP 2014 – Svitko zvíťazil na Katriňákovej rodnej hrude

Publikovaný

on

ŠIROKÉ, 13. 07. 2014: Za malebnou „dedinkou v údolí“, v Širokom, sa odohralo tretie kolo Lumarkt cupu pod organizátorskou taktovkou CROSS teamu Široké. Lepšie poveternostné podmienky a pripravenú trať si jazdci ani nemohli želať. Okrem toho tradične jedna z najpočetnejších diváckych kulís a prítomnosť jazdcov z celého Slovenska, Poľska aj Ukrajiny. 123 jazdcov si prišlo zmerať sily na trať si bohatou históriou, na ktorej jazdil aj otec známeho dakaristu a niekoľkonásobný majster Slovenska v MX, Laco Katriňák.

V čele MX85 dvaja kamaráti

Jaro Dubóci a Samo Struk sú dobrí kamoši, aj keď na trati si vedia navzájom spôsobiť horúce chvíle. Pekne nám to ukázali v oboch jazdách, kedy v spoločnej rozjazde MX65 a MX85 dávali najlepšie štarty. V oboch finálových jazdách MX85 však nakoniec zvíťazil Jaroslav Dubóci, druhý skončil Samuel Struk a tretí Jakub Leskovský. Takto potom stáli aj na stupienku víťazov. „Bedňu“ v kategórii MX65 takmer ovládli cezpoľní, ale Krisztián Vincze – Dóka zo Slovenska zvíťazil a tak si Ukrajinci Eduard Shtefutsa a Edvard Erdeli rozdelili druhé a tretie miesto.

Patrik Mikuš – nový na scéne

FotoV kategórii MX1 Hobby sme zvyknutí na suverénne víťazstvá Janka Čuňočku, teraz však musel prvé miesto uvoľniť pre Lumarkt cupového nováčika, Patrika Mikuša. Patrik na margo súbojov o prvenstvo povedal: „Jano je veľmi rýchly na motokrose, ja som však rýchly v endure. A keďže trať v Širokom ponúka pasáže, kde som si vedel nadbehnúť náskok, mal som navrch. Veľmi sa teším z prvého miesta.“ Na treťom mieste končil Michal Galo. Marek Hornák z Kľačian si svoje prvenstvo statočne vybojoval nad Dávidom Ježovicom a Nikom Redajom, aj keď časové rozstupy medzi prvými troma boli malé a poradie sa v rámci dvoch finálových jázd menilo.

Veteránske triedy si to užili

Široký úsmev mal v Širokom tak víťaz kategórie MX4 (jazdci na 40 rokov), Květoslav Lacko, ako aj Ukrajinec Vladimír Zavadetsky, víťaz kategórie MX4+ (jazdci na 50 rokov) a rovnakoaj líder historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek.

 „Takmer domáci“ Tomáš Ondria hneď s dvoma víťazstvami

FotoTomáš Ondria býva v neďalekej obci Víťaz a hoci jazdí za ŠK Budimír, Širočania ho považujú za „svojho“.Urobil im veľkú radosť, keď vyhral v kategórii MX Junior a zároveň už druhý krát si zo Širokého odniesol titul: „Najlepší jazdec po zadnom“.Západniari, Tomáš „Barny“ Barnošák a Christofer Mudraninec doplnili juniorskú prvú trojku. Tento Lumarkt cup bol pre Juniorov výnimočný tým, že štartovali finálové jazdy spoločne s MX1 a MX2, čo divákom ponúkalo tie najkvalitnejšie výkony v jednom.

 

Hruška a Svitko na piedestáli

V kategórii MX2 to bol Jakub Hruška, ktorFotoý sa po dlhej pauze kvôli zanemej obličke vrátil do sedla a suverénne ovládol MX2-ku pred Radoslavom Matulom a Tomášom Valachom. Každoročne sa do Širokého rád vracia aj Štefan Svitko, ktorého sme mali možnosť Lumarkt Cupe privítať po prvý krát. Dakarista Svitko si svojim štýlom jazdy okamžite získal dav a zo Širokého si odniesol víťazstvo v MX1 aj peňažnú odmenu pre najrýchlejšieho jazdca na kolo. Svitko si tak zmeral sily s druhým Vladom Kasalom a tretím Tomášom Pavlovčíkom.  

 

 

 Autor: Radka Mazáková, foto:  Róbert Roľa

Tlačová správa

LUMARKT CUP 2014 – Svitko zvíťazil na Katriňákovej rodnej hrude

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri