Connect with us

Podujatia

ME na plochej dráhe v Žarnovici tento víkend

Publikovaný

on

Žarnovická plochá dráha, ktorá začala svoju 61. sezónu, bude v sobotu 24. mája svedkom už 257 plochodrážneho podujatia vo svojej histórii. Na jedinom slovenskom plochodrážnom ovále pripravuje Speedway Club Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica už 22. podujatie svetového, či európskeho významu, ktorým je semifinále Majstrovstiev Európy jednotlivcov.

Na štart tohto významného podujatia, ktoré sa bohužiaľ musí zaobísť bez akejkoľvek podpory štátu, sa postaví šestnásť pretekárov z desiatich krajín. Že pôjde o zvučné mená, ktoré vo svetovej plochej dráhe niečo znamenajú, svedčí aj skutočnosť, že viacerí z účastníkov už štartovali v Grand Prix, či dokonca dokázali zvíťaziť jednotlivých GP pretekoch. Taktiež sa na štarte predstavia majitelia svetových titulov v rôznych plochodrážnych kategóriách. Z nich možno vymenovať niekoľkonásobných majstrov sveta družstiev z Poľska Adriana Miedzińskeho (víťaz minuloročnej GP Torune), Janusza Kolodzieja (bývalý účastník GP a úradujúci poľský šampión), svetových medailistov zo Švédska, Magnusa Zetterströma (bývalý účastník GP a majster Švédska), Jonasa Davidssona, či minuloročné prekvapenia sezóny z Dánska Petra Kildemanda a Kenni Larsena. Okrem nich sa v Žarnovici predstavia aj šampióni z Nemecka, Fínska, Maďarska, Francúzska, Českej republiky, Anglicka a aj domáci zástupca.

Začiatok týchto najkvalitnejšie obsadených pretekov slovenskej plochodrážnej sezóny 2014 je naplánovaný 24. mája 2014 na 14.00 hod.  

Bližšie informácie http://www.speedwayclub.sk/  

Tlačová správa SMF, autor: Martin Búri

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri