Connect with us

Spravodajstvo

Michal Búlik štartoval na pretekoch European Talent Cup v Jereze

Publikovaný

on

Na Španielskom okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto sa 29. 9. konali ďalšie preteky šampionátu FIM CEV REPSOL. V triede ETC sa 13-ročný Michal Búlik, jazdiaci vo farbách IGAX teamu napriek technickým problémom kvalifikoval do hlavných pretekov. Pád v závere prvej jazdy mu však rovnako ako v Aragóne znemožnil zúčastniť sa druhej jazdy a prišiel tak o ďalšiu šancu získať prvé body v tomto prestížnom seriáli.

Po páde z Aragónu Michal absolvoval v rámci prípravy na Jerez aj dvojdňový test v Albacete. 54 pretekárov kategórie ETC rozdelených do dvoch skupín odjazdilo v Jereze v priebehu slnečného štvrtkaa piatka 5 jázd po 40 minút. Michal zlepšoval svoje časy na kolo a pripravoval sa na sobotné merané tréningy.

Na sobotu mu v IGAXe vymenili v jeho Honde pretekový motor a na nových gumách vyrazil do prvej kvalifikácie. Vynechávanie motoru v treťom kole ukončilo snaženie dostať sa vďaka času do hlavných pretekov. Príčinu technických problémov sa nepodarilo nájsť, preto pred druhou jazdou prišlo k výmene motoru späť za tréningový. Po výjazde na trať zlepšoval časy a snažil sa zachytiť rýchlej skupiny. Vo štvrtom meranom kole začal vynechávať aj druhý motor, čo znamenalo pre nášho jazdca koniec kvalifikácie. Čas z tretieho kola však stačil na 17. miesto v skupine A, čo znamenalo postupdo hlavných pretekov, no až zo samého záveru štartového poľa.

Do neskorej noci pracovali v IGAXe na oprave jedného z dvoch motorov, aby ho Michal vo warmupe odskúšal a aspoň trochu zabehol. Zahrievací tréning prebehol vo výletnom tempe, ale bez technických problémov. Štart do prvých pretekov nebol z najlepších a v prvých kolách sa držal na svojej pozícii zo štartu. Jazdecké pole sa ihneď roztrhalo na niekoľko skupín. V záverečnej šesťčlennej absolvoval Michal množstvo súbojov. Pád v poslednej zákrute záverečného kola bol vyvrcholením celovíkendovej smoly. V medical centre odporučili návštevu miestnej nemocnice, čo síce znamenalo stop pre druhé preteky, ale všetky vyšetrenia boli našťastie v poriadku. Šampionát FIM CEV Repsol pokračuje už budúci víkend v Španielskom Albacete.  

Michal Búlik: Toľko smoly sme už dlho nemali. Zadreté obidva motory za 7 kôl v oboch merákoch je pre nás vážne tvrdé. Zaujímavé je, že čas z tretieho kola kvalifikácie mi stačil na postup do hlavných pretekov. Cieľ získať body bol ale tentoraz veľmi ďaleko. Nastavenie v pretekoch veľmi nefungovalo a motorka bola príliš nepokojná, čo vyvrcholilo pádom v poslednej zákrute. Pre istotu sme išli na vyšetrenie do nemocnice, kde bolo ale všetko v poriadku. Už sa teším do Albacete a dúfam, že technika bude tentoraz OK.

Veľmi si vážim pozvanie do výberu Red Bull Rookies Cupu 2020, ktoré sa uskutoční 15.-17.10. v Španielskom Guadixe. Som veľmi rád, že budem môcť za slovenské farby zabojovať o účasť v takomto prestížnom seriáli, z ktorého jazdci môžu ísť priamo do majstrovstiev sveta. Sledujte ma na mojom facebookovom profile, kde z celej akcie budem podávať pravidelné informácie

Ďakujeme partnerom: IgaX Team, BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Top Kraft , Maco Racing, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.  

Tlačová správa

Autor: Richard Karnok

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri