Connect with us

Spravodajstvo

MotoGP 2021 Losail Qatar na motocykel.sk

Publikovaný

on

MotoGP 2021 Losail Qatar

Vítame vás v našom novom sprievodcovi zameranom na kráľovskú kubatúru MotoGP. Stručne sa budeme venovať jednotlivým veľkým cenám a vypichneme najväčšie perličky, ktoré stoja za pozornosť. Najväčší moto-cirkus nám dnes rovno odštartoval úvodnou veľkou cenou v Katare na okruhu Losail tak poďme na to.

Štart sa fenomenálne vydaril fabrickej aj satelitnej Ducati. Dukatky sa doslova a do písmena pri štarte vďaka nastaviteľnému centrálnemu tlmiču kvôli lepšej trakcii prikrčili a v prvej zákrute to vyzeralo, na koncert kompletného talianskeho kvarteta z Bologne.

Rossi, ktorý si v tréningu na moju veľkú radosť vyjazdil prekvapivé štvrté miesto po štarte odvisol na cca ôsme miesto a mne odvisli kútiky. Valemu sa nedarilo ani v neskoršom priebehu preteku keď chvíľu jazdil až na 15 pozícii. Zdá sa však, že nakoniec to nebolo úplne o ňom. Jeho teamový kolega, kamarát a veľký jazdecký talent v jednej osobe, Franco Morbidelli, skončil až osemnásty. Soudruzi z Petronas dnes evidentne urobili niekde riadnu chybu.

Smoliar dňa – Joan Mir

Po čajových voľných jazdách a slabunkej kvalifikácii sa aktuálny majster sveta ukážkovo čistou jazdou a sústredeným výkonom bez chýb prepracoval tri zákruty pred koncom na druhé miesto, aby si to v poslednej zákrute celé prepytujem… zdefekoval. Psychika alebo vybavené gumy? Ťažko súdiť. Joan bol v poslednej zákrute dlhý. Do cieľovej rovinky síce ťahal za plyn ešte pred Ducnami, ale to už obe talianske beštie, ktoré mal za chrbtom zacítili krv, rovinku a príležitosť a nemilosrdne poslali japonský sen o striebornej bedni až na štvrté miesto.

Víťaz Maverick „TopGun“ Viňales

Úplne zaslúžene to dnes vyhral Maverick „TopGun“ Viňales. Po prvých kolách sa mu podarilo rozbiť taliansku štvorku zabijakov z Bologne. Dve tretiny závodu sa potom vozil za prekvapením menom Francesco „Pecco“ Bagnaia a načítaval si ho.

Maverick bol cely čas dotieravý, sebaistý a jediný ozajstný konkurent pre inak famózne jazdiaceho Frenkyho. Po dvoch tretinách závodu ho osem kôl pred cieľom v ľavotočivej zákrute urobil.V zapätí to síce vyzeralo, že Pecco to Yamahe nedá len tak, ale Topgun už pred seba nikoho nepustil. Peccovi nepomohol ani brutálny výkon Dukatky, ktorá na rovinách nie že nemá konkurenciu…tá motorka keď sa na rovinke „nadýchne“ tak viditeľne, strašne ostatným nakladá ako Rocco Siffredi v najlepších rokoch… pardon nechal som sa uniesť, naspäť k Ducne 😊 Losail je presne jedna z tých tratí, ktorá Ducne svojimi rovinkami pasuje.

Čierny kôň preteku

Je ním práve Frenky „Pecca“ Bagnaia. Pecca síce Ducnu dôverne pozná, ale doteraz len ako jazdec v satelitnom tíme. Otváral som oči ako famózne Pecca odpálil túto sezónu vo fabrickom teame Ducati kam ho tento rok kúpili namiesto Doviho. Jazdil ako starý harcovník, žiadne známky nervozity a ak nie je najlepší, tak momentálne je určite jeden z najlepších brzdárov. Veľmi, veľmi dlho ho dobýval Maverick kým sa mu ho podarilo obehnúť.

Závod to bol ako bič. Žiadne pohodlné odskočenie si vypustiť prefiltrovaného Pilsnera. Žiadne zdriemnutie si v polovici, lebo vieš, že nič sa najbližšie tri – štyri kolá sa zrejme nestane. Už teraz sa trasiem jak drahý izbový pes na druhé Katarské dejstvo z okruhu v Dohe.
Potvrdí Maverick svoju formu? Dá Suzuki pódium? Vstane Petronas z popola? Ostaňte s nami priatelia.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri