Podujatia

Motokros európskych národov v Pacove

Uplynulý víkend 23. -24. 8. 2014 sa motokrosová trať v Pacove – Propad stala hostiteľom motokrosu európskych národov mužských i ženských tímov. Európsky motokros národov už druhý rok ide novým systémom – tím musí byť zložený z mladých motokrosových jazdcov tried 85 ccm, 125 ccm a 250 ccm, pričom jazdci v kategórii 250ccm môžu mať max.21  rokov.

Na tomto podujatí sa predstavili jazdci desiatich krajín medzi ktorými bol i tím Slovenska, za ktorý štartovali v triede 85 ccm Samuel Struk a Jaroslav Dubóczi, v triede 125 ccm Tomáš Kohút a v triede 250 ccm Matúš Lavo. V triede 85 ccm sa S. Struk v prvej jazde umiestnil na desiatom mieste, v druhej si vybojoval trináste miesto. J. Dubóczi si bohužiaľ v sobotňajšom voľnom tréningu zlomil kľúčnu kosť a na podujatí nebodoval. Tomáš Kohút v kategórii 125 ccm obsadil v prvej jazde pekné ôsme miesto, druhá jazda mu vyšla na miesto jedenáste. V triede 250 ccm sa Matúš Lavo umiestnil v prvej aj v druhej jazde na devätnástom mieste.

Prvú jazdu v triede 85 ccm vyhral Nemec Roan Van De Moosdijk pred Talianom Paolom Luganom a Calvinom Fonviellom z Francúzska. V druhej jazde prvé a tretie miesto zostalo nezmenené, druhé obsadil Talian Gianluca Fachetti. V kategórii 125 ccm / 250 ccm si v prvej jazde víťazstvo vybojoval Tim Gajser zo Slovinska pred Holanďanom Brianom Bogersom a Talianom Michelom Cervellinom. V druhej jazde si Brian Bogers polepšil a obsadil prvé miesto pred Čechom Martinom Krcom a Nicolasom Dercourtom z Francúzska.

Zvíťazil tím z Talianska v zložení: Michele Cervellin, Joakin Furbetta, Gianluca Facchetti a Paolo Lugana. Na druhom mieste skončil tím z Holandska, ktorý tvorili: Brian Bogers, Rene De Jong, Roan Van De Moosdijk a Rick Elzinga. Bronzovú medailu si z Pacova odniesol tím z Francúzska v zložení: Nicolas Dercourt, David Herbreteau, Calvin Fonvielle a Brian Moreau Strubhart.

Medzi ženskými tímami zvíťazil tím z Talianska, ktorý reprezentovali Chiara Fontanesi a Francesca Nocera. Striebornú medailu si vybojoval tím z Francúzska, v zložení Livia Lancelot a Justine Charroux. Tretie miesto získal tím z Nemecka, a to Stephanie Laier a Larissa Picoto.