MS speedway juniorov, Pardubice – M. Vaculík na 3.mieste!

V sobotu 2.10.2010 sa na plochodrážnom štadióne v Pardubiciach uskutočnilo tretie, záverečné podujatie finálového seriálu majstrovstiev sveta juniorov do 21 rokov. Na šampionáte sa predstavil i slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý po vynikajúcom výkone skončil v Pardubiciach na krásnom 3. mieste. Triumf si vybojoval poľský jazdec Maciej Janowski, ktorý za celé odpoludnie prišiel len o 1 bod a to práve s našim jazdcom Martinom Vaculíkom. Martin mieril na najvyšší stupienok, ale v úvode výjazdu trinástej jazdy mal problémy a na poslednú chvíľu zachránil bod na úkor náhradníka René Vindera. Nakoniec skončil tretí, keď ho predbehol Darcy Ward. Poradie v Pardubiciach veľmi zdramatizovalo, nakoľko v celkovom hodnotení MS juniorov došlo k zhodnosti bodov hneď medzi 3 jazdcami: Darcy Ward, Maciej Janowski a Maksims Bogdanovs. O titulu majstra sveta v danej kategórii do 21 rokov musela rozhodovať rozjazda, v ktorej suverénne zvíťazil austrálsky jazdec Darcy Ward, pred druhým Maciejom Janowskim z Poľska a tretí v šampionáte skončil Maksims Bogdanovs z Lotýšska. Náš Martin Vaculík po troch finálových podujatiach uvedeného svetového šampionátu (Gdansk-Poľsko, Daugavpils- Ukrajina, Pardubice-ČR) skončil v konečnom hodnotení na vynikajúcom 5.mieste. Po šiestom mieste je uvedené umiestnenie najlepším výsledkom Martina Vaculíka v svetovom šampionáte juniorov.

Plochodrážny víkend v Pardubiciach pokračoval v nedeľu 3.10.2010 tradičnou Zlatou prilbou Pardubice, na ktorej mal pôvodne štartovať i náš reprezentant, avšak nakoniec musel svoj štart zrušiť z dôvodu klubových povinnosti vo Švédsku. Svoje vyjadrenie zverejnil v magazíne speedway A-Z: „Som veľmi rád, že sem do Pardubíc prišlo množstvo fanúšikov zo Slovenska, aby ma podporilo. Preto ma aj veľmi mrzí, že nebudem štartovať na Zlatej prilbe. Musím totiž cestovať do Švédska, kde idem v utorok finále Elitserien. Musím tam byť už v pondelok večer, čiže v nedeľu vyrážam z domu. Nemôžem si dovoliť nestihnúť tieto preteky, čo by sa mi mohlo stať v prípade, že by som išiel Zlatú prilbu. Musím sa na ne sústrediť. Budúci rok chcem totiž pokračovať vo Vetlande. Ja nemám také vybavenie ako Crump a niektorí iní, ktorí majú jedno auto vo Švédsku, ďalšie v Poľsku a ešte neviem kde aj s mechanikmi. Potom len lietajú. Ja musím na jednom aute cestovať a stíhať všade.“, ozrejmil dôvody žarnovický odchovanec .