MS Superbikov pokračovali vo Valencii

Dvomi druhými miestami si vo svetovom šampionáte superbikov upevnil vedúcu pozíciu 39-ročný Austrálčan Bayliss (Ducati). Okolo neho sa však diali neuveriteľné veci, pričom najväčší rozruch vyvolal domáci pilot, bývalý účastník MotoGP, Carlos Checa.

Checa (Honda) sa po slabom úvode prvej jazdy fantastickou stíhacou jazdou dostal v poslednom kole až za dovtedy suverénne vedúceho Neukirchnera, ktorého sa rozhodol predbehnúť v nájazde do poslednej zákruty. Tam však miesto nebolo a na zem so sebou vzal Španiel práve aj nemeckého jazdca. Vinník Checa motocykel zodvihol a skončil ešte na 5. mieste, pre Neukirchnera vynikajúco rozbehnutý víkend (zvíťazil aj v Superpole) skončil predčasne so zlomenou kľúčnou kosťou. Víťazstvo tak spadlo do náručia Talianovi Lanzimu (Ducati). Po sobotňajšom páde zranený Čech Smrž získal dva body za 14. miesto, Talian Biaggi skončil po technických problémoch šestnásty. V prvej jazde bolo zaznamenaných 10 (!) pádov.

10. Rolfo R. (ITA) Honda +18.606

Druhú jazdu vyhral Japonec Haga na Yamahe, ktorý si tak napravil chuť po páde v prvej jazde. Checa skončil tretí za Baylissom, no k lepšiemu miestu mu zabránila porucha motocykla. Smrž si zopakoval 14. miesto.

4. Checa 72

V Superšportoch boli od začiatku kandidátmi na víťazstvo Austrálčan Pitt a domáci Lascorz. Po Pittovom páde si potom nikým neohrozený Lascorz prišiel pre svoje prvé víťazstvo. Druhý Foret (Yamaha) držal počas celých pretekov za sebou Jonesa na Honde. Na čelo celkového poradia sa dostal dnešný víťaz Lascorz so 16-bodovým náskokom pred Parkesom. Foret a Brookes strácajú na Španiela 21 bodov.

10. Aitchison M. (AUS) Triumph 675 +25.702

Vo Valencii sa prvýkrát tento rok predstavili aj Stockové triedy. V pohári FIM Superstock 1000 zvíťazil Brendan Roberts na Ducati pred Giulianim a Simeonom (obaja Suzuki). Čech Matěj Smrž pre poruchu nedokončil, jeho krajan Michal Drobný obsadil pri premiére v tomto seriáli 30. miesto.

V sobotňajších pretekoch Majstrovstiev Európy Superstock 600 zvíťazil Francúz Loris Baz pred domácim Danielom Arcasom a Danilom Petruccim. Českí pretekári skončili na nasledoných miestach: 12. Patrik Vostárek, 15. Michal Šembera a 18. Ondřej Ježek, tímový kolega nášho Tomáša Svitka.

Šampionát pokračuje o tri týždne holandskom Assene.

Max Neukirchner (76) doplatil na chybu Carlosa Checu (foto: Suzuki Racing)