Connect with us

Spravodajstvo

Niečo pre nádejných stunt riderov – predstavenie Yamaha MT-07 Moto Cage

Publikovaný

on

Úspešný model MT-07 sme si predstavili na jar tohto roku ako novinku od Yamahy. Výrobca sa pre rok 2015 rozhodol posunúť tento model o kúsok ďalej a namiesto športového naháča, ktorý sa spája s mottom: Temná strana Japonska, preklopil na agresívneho streetfightera. O celej rodine motocyklov MT môžeme pokojne povedať, že sa jedná o celkovo dynamickú partičku, ktorá určite ani jedného majiteľa nenechá znudeného. MT-07 Moto Cage však posúva dynamickosť do extrému. Aké zmeny nás teda čakajú?

Extrémny imidž
Stuntový bike s nejakými priemernými farbami by strácal charizmu. Výrobca teda rozpracoval farebnú schému motocykla tak, aby bola absolútne úderná. Výrazné červené detaily v kombinácii s matnou šedou upútajú na prvý pohľad. Zaujímavý dizajnový prvok je použitie rôznych farieb pre predné a zadné koleso. Okrem farebnej kombinácie majiteľa čaká výrazna grafika, ktorú nájdete na nádrži a zadnej časti nula sedmičky. Vďaka týmto detailom je vzhľad motocykla podstatne ostrejší a agresívnejší.

Chrániče
Bike je vybavený špeciálne pre tento model navrhnutými doplnkami, ktoré chránia motor a ďalšie časti motocykla v prípade ľahkého pádu. Sú montované priamo na rám a teda nebude sa jednať len o dizajnový prvok ale svoju úlohu by mali poctivo plniť. Ďalší trubkový chránič je umiestnený pred motorom a samotný motocykel je oblepený ochrannými nálepkami takže sa len tak jednoducho neškrabne. Predná maska je nastaviteľná, model má úplne nové sedadlo spolujazdca a chladič má ľahké červené chrániče.

Na záver
Spomeniem už len pár zaujímavostí.  Model je poháňaný tým istým motorom ako MT-07. Máme teda dvojvalec s objemom 689 ccm. Vlastnosti toho zábavného motora sú dobre známe a môžeme teda očakávať silný a lineárny priebeh krútiaceho momentu. Motocykel má suchú váhu len 164 kíl, čo je veľmi príjemné a z pohľadu stunt jazdy aj potrebné. Občas bude toho chuligána potrebné aj zastaviť a preto vpredu pracuje dvojica 282 mm kotúčov so štyrmi piestikmi. Výrobca má v ponuke veľmi široký záber doplnkov (napočítal som ich 38) a sám prezentuje ako top doplnok tlmič výfuku Akrapovič. Model je v ponuke od Novembra 2014 za cenu 6 290 Eur. Pri priaznivom počasí si bude budúci majiteľ môcť už tento rok behať ako trojnásobný svetový šampión Rafał Pasierbek  (alias Stunter 13) z reklamy na MT-07 Moto Cage.

Yamaha MT-07 Moto Cage
Motor: 689 ccm, 8 ventilov, DOHC, R2
Výkon: 74,8 k pri 9 000 ot./min.
Krút. moment: 68 Nm pri 6 500 ot./min.
Prevodovka: 6-stupňová, reťaz
Rozmery (D x Š x V): 2 085 x 745 x 1 090 mm
Rám: jednoduchý chrbticový, pozváraný z oceľ. rúrok
Rázvor: 1 400 mm
Výška sedla: 805 mm
Objem pal. nádrže: 14 l
Pneu: vpredu: 120/70 – 17, vzadu: 180/55 – 17

Článok bol publikovaný v časopise Motomazagín 12/2014.
Text: Jozef Jambor, foto: Yamaha

Niečo pre nádejných stunt riderov – Yamaha MT-07 Moto Cage

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri