Connect with us

Spravodajstvo

Nová módna ikona – Predstavenie Honda SH125 Mode 2014

Publikovaný

on

Úspešný modelový rad SH125 a SH150, ktorý patrí medzi vôbec najpredávanejšie skútre v Európe sa na rok 2014 rozširuje o ďalšiu verziu. Novinka nesie označenie SH125 Mode a na prvý pohľad máte pocit, že Honda sa pri navrhovaní farebných kombinácií zamerala najmä na ženskú časť populácie. Niečo na tom možno bude, no táto novinka chce byť v prvom rade módnym a štýlovým mestským skútrom, ktorý rád upúta pozornosť všade kde sa objaví.

Úspech na pokračovanie
História tohto modelu sa inak ani nedá popísať a prvý model s označením SH50 sa na trhu objavil už v roku 1984 a prakticky okamžite si získal európskych zákazníkov. Odvtedy ubehlo už skoro 30 rokov a za tento čas sa pre skúter s označením SH rozhodlo už viac ako 1 milión zákazníkov. Aj vďaka tomu je modelová rada SH dodnes považovaná za akýsi štandard medzi mestskými skútrami. Najnovším prírastkom v tejto rodine je spomínaný model SH125 Mode a je pripravený pokračovať v úspešnom ťažení tohto modelu.

Kam má novinka namierené
Niečo z toho pre koho je tento skúter určený som načrtol už v úvode, no podobne ako štandardná verzia aj Mode je komfortným skútrom so vzpriameným posedom, kompaktnými rozmermi a nízkym sedlom. Ľahké ovládanie a manipulácia ho priam predurčuje na jazdenie v meste. Namierený je najmä na mladšiu generáciu, ktorá si zakladá na najnovších módnych trendoch a Honda pre nich pripravila naozaj štýlové a praktické zvezenie.

Módny a praktický dizajn
Na prvý pohľad v porovnaní so štandardnou verziou veľa rozdielov neuvidíte, no stačí sa len bližšie pozrieť. Mode je o niečo nižší (sedlo 765 mm), vďaka čomu dostatočnú istotu v sedle nájdu aj útlejšie postavy. Z pohľadu dizajnu najväčší rozdiel nájdete v predných partiách, keď nový predný svetlomet oblého tvaru lemuje elegantný pochrómovaný rámik. Ďalšiu zmenu predstavuje umiestnenie smeroviek, ktoré sú zapustené v hornej časti kapotáže. Novinka poteší aj po praktickej stránke a pod sedlo sa bez problémov vojde otvorená prilba typu jet. Vpredu nechýba plastový hák na zavesenie tašky alebo iného menšieho nákladu.

Motor a podvozok
Aj v tomto prípade vychádza nový model z originálu, no nechýbajú drobné zmeny. Výkon motora bol upravený tak, aby bol ľahko dávkovateľný s lineárne narastajúcim priebehom už od najnižších otáčok. Vďaka systému automatického vypínania zapaľovania počas státia sa môže pochváliť výbornou spotrebou 2 l/100 km. Podvozok tvorí jednoduchý rám pozváraný z oceľových rúrok, ktorý má nemalý podiel na kompaktných rozmeroch tohto skútra. Podtrhuje to aj rázvor 1 305 mm, ktorý je o celých 30 mm kratší ako v prípade štandardného modelu a vďaka tomu je ovládateľnosť skútra citeľne ľahšia. Mode sa môže pochváliť aj mimoriadne nízkou hmotnosťou, ktorá je 116 kg, čo je o 18 kg menej ako v prípade štandardnej verzie. Nový model Honda SH125 Mode sa bude predávať za 2 590 Eur.

Text: Miro Tamáši, foto: Honda

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 10/2013 Janka

Nová módna ikona – Predstavenie Honda SH125 Mode 2014

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri