Connect with us

Testy a recenzie

Nový štandard – test LS2 MX470 Subverter

Publikovaný

on

Na minuloročnej výstave EICMA v Miláne predstavili na stánku španielskeho výrobcu LS2 úplne novú generáciu offroadovej prilby MX470 Subverter. Musím sa priznať, že už počas prezentácie ma nadchla svojimi skvelými parametrami a novou technológiou, ktorú ukrýva. Je to už pár týždňov, čo túto prilbu nosím a som rovnako nadšený, ako keď som ju držal v ruke po prvý krát na výstave. Ľahká, komfortná, priedušná, mimoriadne bezpečná a nabitá novými technológiami. Označenie nový štandard je tu úplne na mieste.  


Ťahák na oči

S LS2-kou jazdím už pár sezón a moja doterajšia prilba model MX456 je síce stále výborná, no po tom ako som mal na hlave po prvý krát model Subverter, tak stará prilba sa z police už nepohla. Je to naozaj veľký rozdiel, keď si tieto prilby prehodíte medzi sebou a nový model MX470 predstavuje skutočne výrazný technologický skok vpred. Prvé, čo vás dostane je samotný dizajn prilby, ktorý je doslova ťahákom na oči. Nejde však len o dizajnový výstrelok, ale aj o funkčnosť a spodok je presne tvarovaný pre komfortné nosenie krčného chrániča. Potom je to neskutočné vetranie. Na prilbe napočítate až 25 (!) vetracích otvorov, ktoré odvádzajú perfektnú prácu. Klíma vo vnútri prilby je chladivá za každých podmienok. Do horúcich letných dní je táto prilba priam stvorená.  


Technológia a bezpečnosť

Na tejto prilbe je vlastne všetko nové. Škrupina je vyrobená z ľahkého a tuhého materiálu, ktorý v LS2 označujú skratkou KPS (Kinetic Polymer Alloy) a ide o zmes polykarbonátu, najmodernejších termoplastov a ďalších materiálov. Výsledkom je ultra ľahká škrupina, ktorá je mimoriadne odolná proti poškodeniu, no zachováva si určitú dávku flexibility, vďaka čomu lepšie absorbuje energiu vznikajúcu pri náraze. To je však len začiatok. Ďalším významným bezpečnostným prvkom je klzná medzivrstva medzi škrupinou a komfortnou výstelkou, vďaka čomu pri náraze dochádza k jemnému pohybu vnútra prilby bez ohľadu na vonkajšiu škrupinu a lepšie sa tak absorbuje kinetická energia vznikajúca pri náraze. Bočné lícnice sa dajú ľahko a bezpečne vytiahnuť v prípade, že potrebujete šetrne zložiť prilbu jazdcovi z hlavy.    


Extrémne veľa muziky za málo peňazí

Táto veta platí v prípade prilby Subverter naozaj doslova a okrem toho, čo som už popísal je tu množstvo ďalších doplnkov a detailov, ktoré robia z tejto prilby prémiový produkt za mimoriadne atraktívnu cenu. Pestrá a vyberateľná vnútorná výstelka je vyrobená z hypoalergénnych materiálov, ktoré absorbujú pot. Jedinou nevýhodou pestrých a svetlých materiálov je, že sa rýchlo špinia, no na druhej strane aspoň vás to prinúti k pravidelnému čisteniu interiéru. Čelný štít sa dá nastavovať nielen vo vertikálnom smere, ale aj smerom dopredu a dozadu. Naviac je vyrobený z mimoriadne poddajného plastu, ktorý môžete ohýbať vo všetkých smeroch bez toho aby mu hrozilo zlomenie. Čelný výkroj pre jazdecké okuliare je robený naozaj s veľkou rezervou a bez problémov sem vojdú ľubovoľné jazdecké okuliare bez toho aby vás niekde tlačili alebo naopak nedosadali presne na tvár. Súčasťou balenia je aj sada výmenných plastových doplnkov a ak vámnesedí biela farba na zadnom odvetrávacom alebo prednom spojleri, tak ich môžete jednoducho vymeniť za iný (strieborný). MX470 Subverter je skvelou ukážkou toho kam sa značka LS2 v posledných rokoch kvalitatívne posunula a zatiaľ je to z našej strany maximálna spokojnosť.   


LS2 MX Subverter  

Materiál: KPA (Kinetic Polymer Alloy)

Zapínanie: dvojitý D-krúžok

Veľkosť: XS – XXL

Hmotnosť: od 1 200 g

Cena: 239 Eur  


Hľadajte na: www.LS2.sk  


Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 7-8 / 2018

Text: Miro Tamáši, foto: Vlado Brniak  

Nový štandard – test LS2 MX470 Subverter

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri