Connect with us

Spravodajstvo

NPO: Rallye du Maroc AMV Shamrock

Publikovaný

on

Okrem známej dakarskej rally sa v Maroku konajú ďalšie dve rally/enduro súťaže. Sú nimi "Rallye du Maroc" a "AMV Shamrock". Obe súťaže sú náročné (aj keď asi nie až tak ako dakarská) a obe sa konajú v južnej časti Maroka v púštnej oblasti.

V súčastnosti je dosť náročné viesť dve totožné súťaže na dvoch rovnakých miestach a preto sa usporiadatelia rozhodli rally súťaže spojiť dohromady a vznikla tak ?NPO: Rallye du Maroc AMV Shamrock?.

Rally začína 21. septembra a končí 27. septembra. Súťaž je otvorená ako pre profesionálov, tak pre ?civilov? a jazdci si môžu vybrať, či budú súťažiť v časti enduro, alebo rally.

Cena je stále dosť vysoká (zápisné je 2900 Eur, zhruba 87000,- Sk), v prípade, že sa na jednom motocykli budú striedať dvaja jazdci, zaplatia 4100 Eur (zhruba 123000,- Sk). Preprava motocykla z Paríža, Lyonu alebo Marseilles do Maroka stojí 450 Eur (zhruba 14000,- Sk). Jazdci si môžu vybrať, či budú bývať v stanoch, alebo v hoteloch po ceste.

Organizátori NPO majú v ponuke aj VIP program. Tento je určený pre sponzorov, rodinu alebo priateľov súťažiacich. Umožňuje to týmto ľuďom vidieť priebeh závodov.

[linka] na NPO: Rallye du Maroc AMV Shamrock

NPO: Rallye du Maroc AMV Shamrock – ilustračné

2 komentáre

1 komentár

 1. tomXX

  17. júna 2008 at 8:43

  „Jazdci si môžu vybrať, či budú bývať v stanoch, alebo v hoteloch po ceste.“ 😟

  To je teda rally jak vino 🤣

 2. sliver

  17. júna 2008 at 16:19

  tomXX ano, je to divne…

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri