Connect with us

Spravodajstvo

Obnova značky Buell pokračuje. Prichádza Super Cruiser

Publikovaný

on

V roku 2009 prišla smutná správa o konci značky Buell. Prsty v tom mala hlavne finančná kríza. V roku 2021 sa značka opäť oživila a do roku 2024 sľubovala 10 modelov. (Takto vyzeralo znovuzrodenie Buellu) Toto im asi úplne nevydá, keďže už veľa neostáva. My tu však máme ďalší krok vpred. Na žiadosť Buellu sa americká spoločnosť Roland Sands Design prinesie značke v roku 2025 nový model – Super Cruiser.

Ak si americkú motorku predstavuješ, ako 300 kilový traktor s malým výkonom, táto novinka ti možno zmení pohľad na vec. Zatiaľ sa jedná o koncept, takže produkčná verzia sa môže jemne líšiť. Už dnes sú však spustené predobjednávky.

Rolland Sands je v USA veľmi zvučné meno, ktoré pôsobí na poli dizajnových doplnkov, prestavieb a zákazkových motocyklov. Pochádzajú z Kalifornie, do svojich produktov prinášajú charakter západného pobrežia.

Pri stavbe motocykla bola daná požiadavka, aby sa použilo čo najviac dielov Buellu. Motorka je teda kombináciou oživeného výrobcu a tradičnej tunerskej značky. Výsledkom je krásny kúsok s veľmi zaujímavými parametrami.

Buell priniesol motor a veľa ďalších častí z naháča 1190SX. Konkrétne kývnu vidlicu, zadné koleso, prednú vidlu a predné koleso s charakteristickým upevnením brzdy z vonkajšej časti kolesa. K tomu pridali rukoväte, prístrojovú dosku spolu s elektronikou, nožné ovládanie a stojan.

Roland Sands Design priniesol kompletný rám s celou geometriou, nádrž, zadný blatník, výfukový systém a chladič.

Výsledkom je 175 koní a 450 libier hmotnosti. Po našom okolo 204 kilogramov. Veľmi slušný výkon v atletickom tele prinesie určite veľa vzrušenia. Držíme palce takýmto výrobcom, ktorí prinášajú so svojimi produktami hromadu emócii. Škoda, že tieto stroje zrejme minú európsky trh.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri