Connect with us

Spravodajstvo

Buell sa vracia na scénu

Publikovaný

on

Buell Hammerhead 1190RX

Pamätáte si na túto legendárnu značku? Tak podľa stránok amerického výrobcu, môžeme opäť očakávať oživenie brandu Buell. Prekvapivo však tentokrát za ňou nestojí Eric Buell.

Momentálne výrobca uvádza tri dostupné modely pre rok 2021. V prvom rade je to Buell Hammerhead 1190RX dostupný v klasických Buell farbách alebo v karbóne. Model má pohon motorom V-Twin s objemom 1190 ccm, výkon 185 koní a krútiaci moment 137,8 Nm.

Buell 1190RX

Druhým v ponuke je naháč Buell 1190SX v karbónovom vyhotovení. Model má pohonnú jednotku a výkon na úrovni športového Hammerheadu. Tretím modelom je špeciál určený na populárny hill climb alebo preteky do vrchu s označením Buell 1190HCR. Toto zviera má rovnakú pohonnú jednotku ako Hammerhead, ale osadenú do off-roadovej konštrukcie. V súčasnosti s ním jazdí AMA šampión Logan Cipala, ktorému sa podarilo vyhrať AMA šampionát v sezóne 2020.

Buell 1190SX

Najväčšou zaujímavosťou je informácia ohľadom pripravovaného modelu s názvom Buell 1190 Super Touring. Motocykel sa vymyká modelovej rade tým, že má ponúknuť off-road turistiku postavenú na základe známej pohonnej jednotky o výkone 185 koní. Výrobca uvádza, že model by mal uzrieť svetlo sveta v sezóne 2023.

Buell 1190 Super Touring

Je zaujímavé, že sa Buell rozhodol vytiahnuť plány na dobrodružného turistu práve v čase, keď sa má svetu predstaviť Harley-Davidson Pan America 1250, každopádne však spolupráca medzi týmito značkami je viac než povestná a teda sa aj v tomto prípade dá očakávať spolupráca. Na to, či Buell 1190 Super Touring uzrie svetlo sveta si budeme musieť počkať. Ale tešíme sa z návratu tohto slávneho mena.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri