Connect with us

Archív časopisu Motomagazín

Motomagazín 10 / 2010

Publikovaný

on

• Test:
BMW F800R Chris Pfeiffer – Vrtuľové blues
V lete tohto roka sa v BMW predstavila nová verzia modelu F 800 R, ktorú pokrstil priamo továrenský kaskadér Chris Pfeiffer. Ten, kto pozná čo dokáže, utekal po servítku a utieral si slinu. Iný len múdro čakal čo nám modrobiela vrtuľa ponúkne. A teraz ju tu mám, meriam pohľadom a v hlave chce moje telo jazdiť ako Chris…

(pokračovanie na stranách 8 – 10 v Motomagazíne 10/2010)
_______________________________________________________

• Porovnávací test:
Ducati Multistrada 1200 S Touring vs KTM 990 SM T – Adrenalínoví turisti
Trieda označovaná ako veľké cestné endurá momentálne prechádza obdobím výrazného oživenia a ponuka je v tejto triede z roka na rok bohatšia. Nové modely prinášajú okrem pestrejšej ponuky aj nové možnosti využitia. Označenie „veľké cestné enduro“ sa tak dnes stáva pojmom, ktorý má rôzne podoby, ktoré lákajú stále širší okruh zákazníkov. Typickými predstaviteľmi tejto „novej vlny“ je aj KTM 990 SM T a Ducati Multistrada 1200 S Touring, ktoré sme podrobili porovnávaciemu testu.

(pokračovanie na stranách 16 – 19 v Motomagazíne 10/2010)
_______________________________________________________

• Porovnávací test:
Ride – 360° Test BMW S 1000 RR
Hlavný prúd. Konformista. Ísť s aktuálnymi trendmi. Slová a frázy, ktoré väčšinou nepočujeme v spojitosti s tak trochu neortodoxnou nemeckou značkou. BMW však vyvinula model S 1000 RR, aby trafila presne cielenú skupinu ľudí. V prvom rade chceli postaviť moderný a komerčne ladený superbike, ktorý by vzhľadom porážal japonskú konkurenciu priamo na výstavných plochách dílerov. Potom to musí byť motorka, ktorá bude zároveň pre nich výzvou aj na pretekárskych okruhoch svetového šampionátu Superbikov. Náročná úloha pre ľubovoľného výrobcu a nielen pre značku, ktorá sa posledných 60. rokov venuje výrobe svojských turistov. Našťastie BMW okázalo zlyhalo v prvej časti tohto plánu. S 1000 RR je všetko, len nie konvenčné.
(pokračovanie na stranách 21 – 32 v Motomagazíne 10/2010)
_______________________________________________________

• Test:
TGB Target 550 IRS SNIPER 4×4 – Šport aj zábava v jednom
Aj v kategórii štvorkoliek nájdete vozidlá, ktoré môžeme označiť za skutočných univerzálov, ktorí spájajú dynamiku športových quadov s pohodlím a ľahkým ovládaním športovo-úžitkových štvorkoliek. V tejto stále populárnejšej kategórii nenájdete len renomované americké a japonské značky, ale stále viac sa angažujú aj ďalší ázijský výrobcovia. Jednou z takýchto značiek je taiwanská TGB, ktorá pre rok 2011 prichádza s inovovaným modelom Target 550 IRS Sniper.

(pokračovanie na stranách 33 – 35 v Motomagazíne 10/2010)
_______________________________________________________

• Novinky:
Čo nás čaká v roku 2011?
Pomaly sa blíži obdobie významných výstav, ktoré nám postupne odkryjú tajničku s označením – Novinky pre rok 2011. Motocyklový priemysel sa postupne zotavuje z dopadov ekonomickej krízy a práve prehľad noviniek na nastávajúcu sezónu by nám mohol poodhaliť skutočný stav motocyklového trhu nielen v Európe, ale aj v Severnej Amerike a Japonsku. Prišiel opäť čas investovania do nových modelov, alebo ešte si pritiahneme na nejaký čas opasky? Odpovede na tieto otázky sme sa vám pokúsili načrtnúť v nasledujúcom článku, ktorý je zameraný na prehľad možných noviniek z dielne najvýznamnejších svetových značiek.

(pokračovanie na stranách 36 – 37 v Motomagazíne 10/2010)
_______________________________________________________

Motomagazín č.: 10/2010 nájdete v novinových stánkoch od 23. septembra.

MMA 10/2010_1

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri