Podujatia

Pionier CUP ? v mraze, tresku a zime, ale super.

Viete o tom, že už 5. ročník súťaže Pionier Cup prebieha na letisku v Janíkovciach pri Nitre? Tento veľmi netradičný pretek vymysleli členovia motoklubu Fénix a celkom sa im darí dať dokopy množstvo účastníkov pretekárov ale i divácku kulisu. Podmienky účasti sú veľmi jednoduché: treba mať Jawu Pionier 50 ccm, s úpravami, alebo bez, ochranné prvky pre jazdca a 80 Sk na štartovné. Vážne i komické situácie ktoré nastávajú pri preteku majú svoje čaro a i s odstupom času, keď sa pozerám na video z minulých ročníkov, výborne sa pritom zabávam.

Víťaz vyhráva funglovku: Jawa New Pionier 50.

26. 12. prebehol finálový Vianočný pretek o pohár MK FÉNIX. Je to len predpríprava na seriál, ktorý nasleduje od januára b.r. Ale to neznamená, že by práve tento ?pekáč podnik? bol menejcenný. Len posúďte, na štarte stálo 54 pretekárov, z toho dve baby, a divácku kulisu tvorilo okolo 500 ľudí. Na snehu a zamrznutej pôde sa odohrával tvrdý boj. Jazdci boli rozdelení na dve rovnocenné kvalifikačné skupiny jazdcov. Do finále postúpilo z každej skupiny trinásť jazdcov. Samotné finále sa jazdilo na dve rundy, tá druhá bola v protismere. Sčítali sa body a vyhodnotenie prebehlo len pre prvých 10, ktorí stáli na bedni. Pre nekvalifikovaným prebehlo tkz. ?B? finále a i tu boli odmenení víťazi. Vďaka zmrznutému počasiu sa vypilo 60 litrov vareného vína (len diváci samozrejme) a kto o tomto preteku nevie, tak tu sú informácie.