Connect with us

Podujatia

Popovicz verzus Svitko – kto z koho?

Publikovaný

on

SPIŠSKÉ VLACHY 31. 5. 2015: V posledný májový deň hostil tretie podujatie V+S Welding cupu Motocross team Spišské Vlachy. S výhľadom na Spišský hrad a slnkom nad hlavou sa zdal celý svet krajší (aj keď prašnejšíJ). Príbeh celému podujatiu dodal Štefan Svitko (Slovnaft team) a Juraj Popovicz (Lumarkt MX team), keď sa navzájom stavili, kto z nich vyhrá. Rozhodovali holeshoty, keďže v prvej jazde ho získal Juraj, zobral si okrem finančnej odmeny od ATV team promotion, promotéra seriálu, autokozmetiky od Motomixu a trička od firmy 3b, aj výhru. V druhej jazde tento postup zopakoval Števo a tým pádom vyhral v MX1 celkovo. Štyri finálové jazdy – dve juniorské a dve v MX2 odjazdil, aj aj vyhral nezničiteľný Xaver Vörös (Motocross Gbelce).

 

MX Junior

Okrem dvoch pohárov si 15-ročný Xaver Vörös vzal aj dvojitú prémiu za holeshoty v Juniorke. Na chvíľu jeho sebavedomý prejav narušil Jaroslav Antalič (MZ Racing) v druhej jazde, avšak ku koncu si s ním Xaver poradil a odsunul Jarka na druhé miesto. Tretiu priečku doplnil ďalší Jaroslav – a to „Dubák“ Jaro Dubóczi. Všetkých prizerajúcich zamrzel pád Kevina Čurného zo Stropkova, ktorý sa napichol na riadítka pri zjazde. Z trate ho odnášali síce na nosítkach, ale záver pretekov si prišiel užiť už po svojich a s úsmevom na tvári.

 

Twinshock, MX4, MX4+

V rámci spoločných rozjázd mužov nad 40 (MX4), nad 50 (MX4+) a tých, na historických motocykloch (Twinshock), mali domáci diváci aj svojho „hrdinu“. Rodák a motokrosový nadšenec Janko Uličný na tejto trati rástol, a o to väčší potlesk sa mu dostal keď hneď v prvej jazde dal holeshot a celkovo si v MX4+ zobral striebro. Pred neho sa dostal Ukrajinec Vladimir Zavadetsky a za neho Pavol Ballo. Holeshotovým pánom bol aj Peter Pipich (Motoklub Medzibrod), ktorý to dotiahol v MX4 do víťazného konca, rovnako ako v Twinshocku Jožko Junas na ČZ-te.

 

MX68 a MX85

Dominantou jazdy najmenších bola prítomnosť Samuela Struka. Ten svojou výbornou formou ladenou z Európskych majstrovstiev MX85 severozápadnej zóny ťahal dopredu aj všetkých ostatných. Holeshoty si podelili s Martinom Medňanským a stupienok víťazov pre MX85 mal Struka na prvom, Medňanského na druhom a Mišíka na treťom mieste. Vytúženého víťazstva v MX65 sa konečne dočkal Kubko Popovicz, keď odsunul doterajšieho víťaza aj z Liskovej aj z Hraňe, Nikolasa Mareka (Motorado team), na druhé miesto a tretie patrilo Ukrajincovi Oleksandrovi Jastrinskému.

 

MX2 Hobby

Víťaz z Hraňe, Viktor Kováč (VM Racing MX team), si vzal prémie za obidva holeshoty, no kvôli nepodarenej druhej jazde sedlal až druhú priečku. Víťazný pohár si ukoristil Peter Malý (Kovovlha team). Čerstvému bakalárovi Danielovi Sekerákovi (RMR Club) sa ešte neprestala lepiť smola na päty – pády a nakoniec dvakrát defekt z neho urobili až tretieho v poradí.  

 

MX1 Hobby

Richard Géze a Michal Hladoník (Enduromotoklub Vyšný Medzev) predviedli dva skvelé štarty a podelili si holeshotové prémie. Obe jazdy však na vedúcej pozícii dokončil len jeden z nich a to Richard.Michal skončil až na štvrtej priečke, pretože sa pred neho dostal Ján Golian na druhé a Peter Gordan na tretie miesto.

 

MX1, MX2

Ako sme už v úvode naznačili, dráma sa odohrávala medzi „dvoma kohútmi na smetisku“ v MX1-ke. Jeden dakarista a countrycrossový mág, druhý motokrosár ako vyšitý. Dva odlišné štýly jazdy a predsa sa stretli na „jednom poli“ a držali divákov vo vare. Vďaka víťazstvu v druhej finálovej jazde, ktorej výsledok rozhoduje, sa na stupienok víťazov najvyššie postavil Štefan Svitko, druhý skončil Juraj Popovicz a tretí Matúš Lavo. Xaver Vörös si zaumienil vyhrať aj MX2-ku, čo sa mu aj podarilo. Dvakrát druhý a tým pádom aj celkovo strieborný skončil Ľubomír Havrila (Lumarkt MX team) a Marek Hornák si bral zo Spiša bronz.

 

Dvojmesačná pauza na dovolenkové vyčíňanie

Po zážitku zo Spišských Vláh si doprajeme menšiu prestávku a po letných dovolenkách sa opäť stretneme 8.8. 2015 na trati v Hniezdnom. Team V+S Welding cupu vám želá krásne leto.

Pre viac info, fotogalériu, videoreportáž a výsledky klikajte na www.vsweldingcup.sk alebo na facebooku lajkujte: V+S Welding cup.  

 Autor: Mgr. Radka K. Mazáková, foto: Martin Hudák (www.bang.sk)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri