Connect with us

Podujatia

Predposledné súboje o body do ESX Cup-u v tejto sezóne sa odohrali v Hniezdnom

Publikovaný

on

Nestville Chopper fest v Hniezdnom mal okrem iného aj motokrosovú esenciu, keď sa na neďalekej motokrosovej trati odohralo štvrté a zároveň predposledné podujatie ESX CUP-u, Regionálny pohár Východ.   

Svoje jazdecké kvality na ňom zúročili: Jaroslav Katriňák (MX85), Maksymilián Matyasik (MX65), Mária Klimčíková (MX Lady), Radovan Bernát (MX1 Hobby), Peter Malý (MX2 Hobby), Róbert Flendrovsý (MX4), Peter Pipich (MX4+), Peter Unzeitig (Twinshock), Štefan Svitko (MX OPEN) a Samuel Struk (MX2). Sezóna 2018 vyvrcholí záverečným podujatím v Širokom začiatkom septembra, 9 .9. 2018.  


MX65, MX85, MX Lady 

Mladí motokrosoví jazdci MX85 si Hniezdne užili s veľmi podobným začiatkom, ako na predošlom kole vo Vislanke. V prvej jazde bol po štarte prvý v prvej zákrute Denis Spodniak a v tej druhej zasa Jaroslav Katriňák (MX Slávia Martin), víťaz oboch rozjázd kategórie MX85 a teda aj celkový víťaz predposledného kola ESX Cup-u. Druhé miesto obsadil Tomáš Zimek, tretie išlo do Poľska vďaka Jurandovi Kusnierczykovi a Denis Spodniak sa musel uspokojiť až so štvrtým miestom. V kategórii MX65 sa darilo Maksymiliánovi Matyasikovi, ktorý sa tešil z plného poštu bodov za obidve finálové jazdy. V oboch prípadoch za jeho chrbtom do cieľa prišiel Máté Kolmont a vzal si tak druhé miesto, tretí skončil Tomáš Kytka. Medzi siedmimi dievčatami na trati sa situácia vyvíjala opäť prekvapivo. Anne Piarovej (Motoklub Medzibrod) opäť nevyšla prvá jazda, podobne ako vo Vislanke, no v druhej si už napravila chuť a vyhrala. Dopriala tak celkové víťazstvo v kategórii MX LADY Márii Klimčíkovej, druhé miesto Laure Smoľárovej (Bang MX team) a sama si odniesla bronz.  


MX1 Hobby 

U hobby pretekárov na kubatúrne silnejších motocykloch dominoval v oboch jazdách Radovan Bernát. O druhé miesto sa strhol boj medzi Milanom Tekeľom a Jánom Golianom, no vďaka vydarenejšej druhej jazde obstál lepšie Tekeľ.   MX2 Hobby Peter Malý (RMZ Beharovce) v Hniezdnom nezaváhal a úplne ovládol kategóriu MX2 Hobby. V prvej jazde sa musel posnažiť, aby predbehol po štarte dobre rozbehnutého Daniela Timka, ale v šiestom kole sa mu to predsa len podarilo. Timko si z Hniezdneho odniesol druhé a Tomáš Ballo tretie miesto.  


MX4, MX4+, Twinshock 

Aj napriek holeshotu v prvej jazde sa Radoslav Kedžuch netešil z pódiového umiestnenia. To musel prenechať iným vo vekovom rozmedzí od 40 do 50 rokov. Róbert Flendrovský síce prémiou za holeshot nezískal, no za vydarené víťazstvo v druhej jazde sa tešil zo zlatého pohára. Strieborný si odniesol Zoltán Vörös a k nemu aj finančnú prémiu za holeshot v druhej jazde a bronz mal Róbert Zigo. U skupiny pretekárov od 50 do 60 rokov bol najrýchlejší Peter Pipich (Motoklub Medzibrod), druhé miesto si zaslúžil Volodymyr Zavadetsky z Ukrajiny a tretie Vojtech Doboš (L racing). Traja súťažiaci sa uchádzali o víťazstvo v kategórii historických motocyklov, Twinshock. Finálne poradie bolo takét Peter Unzeitig na prvom, Miroslav Marônek na druhom a Slavomír Mražík na treťom mieste.  


MX2 Junior, MX Junior 125 

Juniori na 125-kách mali svojho jasného favorita, Filipa Benčíka, ktorý nesklamal ani v jednej rozjazde. Druhé miesto za ním si vyjazdil Marek Ladický a tretie Dalibor Macho (Motocross Club Skýcov). Juniori na silnejších strojoch z kategórie MX2 Junior to mali tiež jednoznačne rozhodnuté. Obidve rozjazdy vyhral Norbert Klausz, stabilne druhý jazdil Márk Harcsa a tretí Radovan Gráč.  


MX OPEN, MX2 

Kategória MX OPEN zvyčajne leží pri nohách Jaroslava Antaliča (Rebuy Stars MX team), tento krát sa musel zmieriť s celkovo tretím miestom kvôli nevydarenej druhej jazde. Víťazstvo mu vyfúkol dakarista Štefan Svitko a na tretie miesto ho odsunul pretekár z Ukrajiny, Oleh Kruk. Prvenstvo bolo poctivo odjazdené aj v kategórii MX2, kde si na neho brúsili zuby dvaja matadori: Samuel Struk a Sebastian Tököly. Nakoniec sa z neho tešil Struk vďaka víťaznej druhej finálovej jazde. Tökölymu zostalo druhé a Radoslavovi Matulovi (MX Slávia Martin) tretie miesto.  


Finálové podujatie ESX Cup-u bude 9. 9. 2018 v Širokom 

Pred nami je posledné, finálové, podujatie ESX CUP-u 2018 a pre jazdcov to znamená aj poslednú príležitosť zabojovať o body do priebežného hodnotenia sezóny. Ich celosezónne snaženie vyvrcholí na legendárnej trati v Širokom, pred masou divákov, ktorí si každoročne motokros v Širokom nenechajú ujsť. Diváci sa okrem kvalitného motokrosu dočkajú aj zaujímavých sprievodných podujatí, ktorých býva v Širokom vždy požehnane.  


Viac info o ESX CUP 2018: https://esxcup.sk/ alebo na Facebooku: https://www.facebook.com/esxcup/  

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková  Foto:  Bianka Zigová (Bianka Z. photography)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri