Connect with us

Spravodajstvo

Prepĺňaný koncept BMW R 1200 R od Tima Camerona

Publikovaný

on

Myšlienka použiť na dvojvalcovom „boxeri“ systém mechanického prepĺňania pomocou kompresora nie je úplne nový a už v roku 1928 použil Ernst Henne na svojom BMW R37 „superchargher“ a výsledkom bolo vytvorenie 76 nových rýchlostných rekordov, keď dosiahol na tie časy ohromnú maximálku 216 km/h.
Teraz po 80-tich rokoch sa túto myšlienku rozhodol oživiť austrálsky dizajnér Tim Cameron, ktorý predstavil grafický koncept modelu s názvom „Supercharger“. Základ tohto motocykla tvorí motor z modelu BMW R 1200R, ktorého objem by sa zvýšil až na 1500 ccm. Okrem väčšieho motora je tento koncept vybavený systémom preĺňania v podobe mechanického kompresora, ktorý je ukrytý v zadnej časti pod sedlom. Takto „nadupaný“ motor by mal bez problémov prekonať hranicu 200 k výkonu. Práve prítomnosť kompresora si vyžiadala zásahy do konštrukcie a motor je naklonený o 30 stupňov dopredu a olejové chladiče boli premiestnené na strany. Samotný dizajn motocykla je kombináciou športovej agresivity a futuristických línii. Výsledkom je moderný naháč, ktorý veľmi dobre prezentuje silu a výkon, ktorá sa ukrýva v jeho útrobách.
Aj keď budúcnosť tohto konceptu nie je jasná ,tak ide naozaj o veľmi zaujímavé dielo, ktoré posúva klasický vzduchom chladený boxer do novej roviny.

Prepĺňaný koncept BMW R 1200 R od Tima Camerona

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri