Connect with us

Podujatia

Scooter Moto Show 2008

Publikovaný

on

Tento závod je zaradený do seriálu otvorených majstrovstiev Slovenskej a Českej republiky SCOOTER CUP 2008. Na týchto majstrovstvách sa pravidelne zúčastňujú tí najlepší jazdci zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska a Poľska.

Závody cestných motorových skútrov si na Slovensku ale aj v celej Európe získavajú svojich priaznivcov a nadšencov čoho dôkazom je každým rokom zväčšujúca sa základňa pretekárov ale i fanúšikov, ktorých tento šport napĺňa a pomáha im splniť ich sny a ciele.

Tradícia usporadúvania závodov motorových skútrov na Slovensku siaha do konca 90-tych rokov, v Európe má tento šport dlhšiu históriu, hlavne v Nemecku, Belgicku, Taliansku a Rakúsku. Jazdí sa Európsky pohár, ktorý sa stáva prestížnou súťažou a zúčastňujú sa na ňom tí najlepší pretekári z celej Európy.

Na Slovensku sa jazdí seriál pretekov pod názvom SCOOTER CUP. Sú to otvorené majstrovstvá Slovenska, na ktorých sa zúčastňujú nielen slovenskí pretekári, ale aj pretekári zo zahraničia, a to z Českej republiky, Nemecka a Maďarska.

SCOOTER CUP sa jazdí pod záštitou Slovenskej Asociácie Skútrov ?SAS?.


Na závode, ktorý je rozdelený na päť kategórií, sa zúčastní 80 až 100 tých najlepších pretekárov z jednotlivých okolitých krajín, na sériových a aj upravených továrenských špeciáloch.

Samotný závod sa uskutoční na priestoroch parkoviska spoločnosti TESCO Trenčín, ktoré je jedným z partnerov tohto podujatia.

Termín podujatia je stanovený na 17.5.2008 od 9:00 hod.

Zdroj : scooterteam.sk MartineR

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri