Connect with us

Spravodajstvo

Šesťdňová sa blíži

Publikovaný

on

Po roku opäť prichádza šesťdňová motocyklová súťaž, ktorá sa pôjde tento už po 83. raz v Gréckom meste Serres. Samozrejme po minuloročnom dobrom výsledku v Chille ani tento rok nebude chýbať slovenské zastúpenie v podobe troch slovenských tímov.

Celá súťaž sa odštartuje 1. septembra a bude trvať presne šesť dní. Slováci si počas týchto dní zmerajú svoje schopnosti a sily s ďalšími jazdcami z 35 krajín sveta. Štartovať bude 454 pretekárov z toho 12 žien, ktoré majú aj svoje vlastné ženské tímy z Nemecka, Švédska, či Francúzska. Terén bude veľmi náročný v kopcovitom teréne. Napríklad v prvý a druhý deň sa bude štartovať v 20 metrovej nadmorskej výške a jazdci sa dostanú až do výšky 1550 m. n. m., kde budú potom opäť klesať. Počas tejto špeciálky pôjdu rôznorodým terénom od kameňov cez lesy až po riečky. Posledný deň sa bude jazdiť na motokrosovej trati v Serrese, kde sa súťaž vyvrcholí. Celkovo prejdú cez 1300 km pri tropických teplotách, čo bude veľká záťaž pre jazdcov.

Slovensko budú reprezentovať 3 tímy po troch jazdcoch:

SLOVAKIA HANT TEAM:
Štefan Svitko (KTM 300 2T, trieda E3)
Róbert Kapajčík (KTM 250 2T, trieda E2)
Radek Matoška (KTM 300 2T, trieda E3)


MOTOSPORT TEAM SLOVAKIA:
Zlatko Novosad (GAS-GAS 300 2T, trieda E3)
Miroslav Ševela (GAS-GAS 300 2T, trieda E3)
Marek Haviar (GAS-GAS 300 2T, trieda E3)


PB RACING TEAM SLOVAKIA:
Vladimír Preis (KTM 450 2T, trieda E3)
Marek Vozák (Husqvarna 250 4T, trieda E1)
Matúš Barna (KTM 125 2T, trieda E1)


Na šesťdňovú súťaž mal ísť pôvodne ešte jeden tím v zložení J. Katriňák, I. Jakeš a R. Kavský. Bohužiaľ Jaro Katriňák má tri dni po Grécku ďalšiu rally v Lisabone, čo by časovo a aj fyzicky nezvládal, preto tento tím bol nútený svoju účasť na šesťdňovej zrušiť. Je to spôsobené aj tým, že tento rok sa ide šesťdňová už v septembri, pričom napríklad minulý rok sa jazdilo až v novembri.

Naši chlapci by mali nadviazať na minuloročné úspechy, kedy Junior team skončil celkovo na vynikajúcej 2. priečke a druhý Slovakia team na medailovom 3. mieste. Tento rok štartuje o jeden slovenský tím naviac, preto držíme našim jazdcom palce v Grécku.

Grécko sa bude pýšiť aj bojom za životné prostredie. Aj kvôli tomu sa musel zredukovať počet prihlásených jazdcov z viac ako 630 na 454. Taktiež vyzýva tímy, nech si netlačia výsledky na papier a šetrili tak lesy. Pozdĺž celej trasy budú rozmiestnené odpadkové koše, aby sa zbytočne neznečisťovalo okolie a všetok odpad sa bude recyklovať. bajker

2 komentáre

1 komentár

  1. kxbibo

    22. augusta 2008 at 18:52

    Budem držať palce 😁

  2. smugi

    24. augusta 2008 at 15:14

    Tak tak veľa štastia

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri