Connect with us

Spravodajstvo

SHELL BUDE JEDINÝM ODPORÚČANÝM MOTOROVÝM OLEJOM pre vozidlá BMW Group – teda aj pre motocykle

Publikovaný

on

SHELL BUDE JEDINÝM ODPORÚČANÝM MOTOROVÝM OLEJOM  PRE VOZIDLÁ BMW GROUP

Bratislava, 4. december 2014, tl. správa Shell

 Prémiové motorové a motocyklové oleje Shell budú dodávané
do autorizovaných servisov BMW vo viac ako 140 krajinách celého sveta vrátane Slovenskej republiky.

Firma BMW AG vybrala spoločnosť Shell  ako jediného celosvetového dodávateľa motorových olejov pre popredajný servis nasledujúcich značiek BMW: BMW, BMW i, BMW M, MINI a BMW motocykle.

Od začiatku roka 2015 sa tak prémiové motorové oleje Shell dostanú k zákazníkom celosvetovej siete BMW zahŕňajúce viac ako 3 500 predajcov vo viac než 140 krajinách sveta vrátane Číny, Nemecka, Ruska, Južnej Afriky, Južnej Kórey, Veľkej Británie a Spojených štátov.

Uzavretá spolupráca znamená, že Shell bude vyrábať a dodávať značkové motorové oleje BMW, a to ako originálne náhradné diely. Tieto produkty spĺňajú všetky aktuálne výkonové špecifikácie BMW a obsahujú najnovšiu technológiu Shell PurePlus. Shell PurePlus je prelomovou technológiou vo vývoji  motorových olejov. Ide o patentovaný proces „gas-to-liquid (GTL)“, ktorý bol vyvíjaný spoločnosťou Shell viac ako 40 rokov, a ktorý premieňa zemný plyn na kryštalicky priehľadný základový olej. Základový olej, väčšinou vyrábaný zo surovej ropy, je hlavnou súčasťou každého oleja a tiež má zásadný vplyv na kvalitu motorového oleja. Základový olej je vyrábaný v chemickom závode Pearl GTL v Katare, spoločnom podniku spoločností Shell a Qatar Petroleum.

Je nám cťou, že sme sa stali odporúčaným dodávateľom motorových olejov pre popredajný servis značky BMW. Tešíme sa na spoločné dodávky, distribúciu a marketing týchto olejov od roku 2015,“ uviedol Mark Gainsborough, výkonný viceprezident Shell Lubricants.
„Považujeme to za ocenenie vlastností motorových olejov Shell a našej vyspelej technológie, ktorá nás robí jedným z globálnych popredných výrobcov pre motorové a motocyklové oleje. To zahŕňa samozrejme tiež uznanie našej aktuálne najväčšej inovácie: technológie Shell PurePlus pre prémiové motorové oleje. Táto spolupráca spája dve globálne značky s cieľom ponúknuť v prémiovom segmente výrobkov aj služieb zákazníkom BMW v autorizovaných servisoch najlepší výkon aj technológiu,“ dodáva Mark Gainsborough.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri