Connect with us

Podujatia

Slnečný a horúci – Motozraz Tanec Slnka 2013 oslávil okrúhle 10. narodeniny

Publikovaný

on

V prvom rade by som rád poprial všetko najlepšie k 10. narodeninám tohto výnimočného podujatia, heppy brrrzdej 🙂 ! Veru tak, tento zraz má pomerne dlhú históriu a na Slovensku je skutočne málo takýchto akcií, ktoré si zaslúžia viac, ako niekoľko riadkov. Je to aj najmä preto, lebo Tanec Slnka si vybudoval slušné meno a môže sa pýšiť jedným s najväčších motozrazov s medzinárodnou účasťou!

Posledný júlový víkend, konkrétne 26. – 28. 7. 2013 smerovali burácajúce zvuky priaznivcov motoriek, trojkoliek a štvorkoliek do Starej Turej na Dubník. Rovnako som tomuto pokušeniu neodolal ani ja (už po štvrtý krát), aby som si oddýchol od pracovných záležitostí a načerpal nových síl. Počasie tento rok opäť prialo, vydržalo počas celého víkendu slnečné a na oblohe neviseli žiadne nebezpečné mraky (ktoré by sme určite uvítali).

Piatok – Príjazd, rozloženie stanu…
Môj príjazd bol okolo 18-tej, ale naša partia dorazila už skôr a iba mi narobili chute z biogulášu, čo dostali na neďalekej agrofarme (budúci rok si zoberiem už dovolenku nech sa deje, čo sa deje!). Miesta na stanovanie bolo ešte dostatok, ale i tak som bol rád, že mi kamoši držali miesto. To množstvo ľudí ma prekvapilo a myslím, že aj samotných organizátorov. Úplne ma dostala novinka v podobe bazénov – veľmi dobrý ťah v takomto horúcom počasí. Len, čo som objednal pivko, na hlavnom pódiu sa už rozbiehala kapela GROBIANI, ktorá vytvorila skvelú náladu a hneď po nich brutálne skvelý POLEMIC, ktorý do programu sadol, ako riť na šerbeľ! V dobrej nálade pokračovala aj legendárna "revivalová" skupina KISS – tí chalani boli fakt perfektní a na dobrú noc nám zaspieval FRANTA NEDVĚD. Tí, čo nestihli odpadúť od únavy, tak ich určite potešili LEGENDY SE VRACÍ. Medzi časom samozrejme spríjemňovali priebeh rôzne súťaže so "štipkou" erotiky. Piatkový program sa naozaj vydaril a tak to zhodnotili všetci známi, ktorých som postretal – jednoducho super, super, SUPER!!! Na druhom pódiu bola dokonca penová párty, ale o nej by vedela skôr porozprávať moja ľadvinka, ja som už totižto spal :). Tretie pódium zabezpečovali country kapely, no jednoducho z každej strany ľudia, hudba, smiech.

Sobota – Pekelne horúci deň!
Tak, tak… od samého rána si slnko ani na minútu neoddýchlo a na svojej intenzite iba pridávalo! Prehýrená piatková noc priniesla svoju obeť – bazény už boli nepoužiteľné, nakoľko ostali znečistené. Ak sa aj niekto sťažoval, chybu treba hľadať v ľuďoch… Nevadí, schladili sme sa v Dubníku. Nájsť voľné miesto na stanovanie pripomínalo skôr hľadanie šafranu. Dubník praskal vo švíkoch a návštevníkov neustále pribúdalo! Vysoké teploty atakujúce 40°C odradilo veľa motorkárov, aby sa zúčastnili výjazdu, vrátane mňa. Mierne ma to mrzí, lebo som sa tešil na vystúpenie kaskadéra na námestí, ktoré vraj stálo za to. Horko bolo miestami až neznesiteľné – jedinou záchranou bola vodná nádrž, alebo pre fajnovejších studené sprchy. Zaujímavou novinkou boli vyhliadkové lety vrtuľníkom. Let som neabsolvoval, ale za svoju prítomnosť sa určite minimálne 20x otočil. Po návrate zo spanilej jazdy pokračoval program až do večera. Nesklamala módna prehliadka, thajský box, lezecká stena, nafukovací futbal, BFK rodeo, ani ostatné atrakcie. Kapela REQUIEM bohužiaľ nezahrala, ale neva… KRISTÍNA sa snažila navodiť akúsi festivalovú atmosféru, ale nie každému trafila do nôty a podľa vyjadrení niektorých účastníkov tam nemala čo robiť. Osobne mi tam neprekážala, lebo vybrať skupiny tak, aby všetky sadli každému je prakticky nemožné. Ani DALIBOR JANDA nesklamal, ale to nie je moja šálka kávy, každopádne pod pódiom bolo naozaj veľa fanúšikov. Takže z hudby si tu našiel to "svoje" každý. Medzi časom sa ľudia vybláznili na HARLEM SHAKE – na to video sa fakt teším! Z programu bohužiaľ vypadla aj QUEEN MANIE, ale za to ju nahradila energická skupina HOVADA.SK, ktorá sa nakoniec stala zlatým klincom sobotného večera. Medzi skupinami samozrejme opäť nechýbala erotika, súťaže a tombola, kde hlavnými cenami boli malé pitbiky a štvorkolka. Tesne po polnoci sme si vychutnali veľkolepý ohňostroj na vode. Hneď po ňom nastúpila česká formácia kapely THE APPLES. Jednoducho natrieskaných 24 hodín, stihnúť všetko bolo nereálne.

Nedeľa – Prebudenie, nové zážitky, odjazd…
Do pekného rána nás prebudila príjemná živá hudba v podaní KÁBA. Toto bol motozraz, na ktorý som sa tešil. Nesklamal mňa, ani mojich známych! Piatkový program bol určite silnejší, ako sobotný, spôsobil to pravdepodobne výpadok plánovaných skupín. Ešteže sa dokázali organizátori rýchlo vynájsť a zabezpečiť náhradu. Občas by som bol rád, ak by SBS-ka brala kľúče frajerom bez výfukov, ale nejak som to prežil. Silná stránka bola ale pripravenosť zdravotníkov (v sobotu museli zasahovať tuším 3x, nakoľko to zopár nadšencov alkoholu prehnalo) a taktiež ponúkaný dräger, ktorý ubezpečil, či niekomu zoberú vodičský preukaz za alkohol. V tombole som znova nevyhral – snáď nabudúce! Hlavné je ale jedno – pokiaľ ste na tomto zraze so správnou partiou, o zábavu máte postarané. My sme spokojní! Skutočne sa už teraz tešíme na TANEC SLNKA 2014!
___________________________________________________________

Otázky pre organizátorov klubu CMC INDIANS:

Š. Hvizdák: Ako hodnotíte celú akciu?
Býk: Nikomu sa nič vážneho nestalo a to je zo všetkého najdôležitejšie aj napriek tomu, že bolo veľa zásahov v podobe zdravotníkov, hasičov aj SBS.

Š. Hvizdák: Koľko bolo účastníkov? Máte aj iné čísla?
Býk: Každý rok je viac účastníkov, tento nebol výnimkou. Ale najviac nás teší, že prichádzajú naši skalní a verní, ktorí nás utvrdzujú v tom, že motorkári pre motorkárov. Ďakujeme všetkým! A iné čísla? Kozomer číslo 4 a vtákomer číslo 3 :).

Š. Hvizdák: Myslíte si, že za účasť mohlo najmä pekné počasie, alebo skôr hudobný repertoár?
Býk: Konečne sme na 10. ročníku prelomili pomenovanie Tanec Dažďa, na skutočný názov – Tanec Slnka, takže to je hlavný dôvod.

Š. Hvizdák: Čo spôsobilo výpadok skupín v sobotu?
Býk: REQUIEM: vážna choroba speváka Jožka. QUEEN Mánie a AC+: chyba manažérky, prehodila bohužiaľ piatkové a sobotné termíny.

Š. Hvizdák: Kedy a kde budú uverejnené fotky a videá?
Býk: Pracujeme na tom, prvé video je tu a fotky čoskoro na našej stránke. Každopádne určite skôr ako minulý rok!

Š. Hvizdák: Na čo sa môžeme tešiť budúci rok?
Býk: Budúci rok chceme prísť v inom, novom kabáte. TANEC SLNKA´14 bude úplne iný ako predošlých 10 ročníkov. Ukončili sme jednu etapu a otvárame novú kapitolu. Budeme Vás informovať počas celého roku čo Vás čaká a neminie 24.-26.7.2014.

Š. Hvizdák: Máte nejaký odkaz pre účastníkov?
Býk: Ďakujeme Vám všetkým, že ste prišli v takom hojnom počte. Vám, ktorým sa to páčilo, povedzte to svojim známym a tí, ktorí videli nejaké chyby, povedzte to nám, aby sme to mohli na budúci rok vylepšiť.

Ešte raz veľká vďaka všetkým zúčastneným a nezabudni, lístky na TANEC SLNKA´14 budú už od septembra v predpredaji.


Š. Hvizdák: Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov!

Tanec Slnka 2013

Advertisement

4 komentáre

4 Comments

 1. VladiB

  9. augusta 2013 at 8:50

  Indians video supe 👍 Dragon foto tiež 👍, hlavne ta titulná

 2. Dragon

  9. augusta 2013 at 10:12

  VladiB – Video, aj fotky sú oficiálne od cmcindians. Môj foťák povedal zbohom 🤐 , ani oživenie mu nepomohlo 🙄 . 😉

 3. Dragon

  24. septembra 2013 at 10:17

  Inak, obrovská fotogaléria z tejto akcošky je tu: [linka] 😉 👍

 4. Slon

  24. septembra 2013 at 15:43

  No bolo ako nebolo 🙂 len ten dáždik chýbal 😁 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri