Connect with us

Podujatia

Slovakia Ring rozhodol o motocyklových šampiónoch Alpe Adrie

Publikovaný

on

Viac ako dve stovky pretekárov zo sedemnástich európskych krajín bojovali cez víkend na Slovakia Ringu o body v rámci záverečného podujatia motocyklového šampionátu Alpe Adria a IMRC Cupu. Keďže vo väčšine tried ešte nebolo rozhodnuté o celkových víťazoch, na tisícky návštevníkov okolo okruhu čakali dramatické boje, ktoré podporilo aj slnečné počasie.  

Slovenská motocyklová agentúra Slovakia Racing, ktorá je od roku 2014 promotérom šampionátu, pripravila aj na tomto podujatí dvoje pretekov, prvé v sobotu, druhé v nedeľu. Parkovisko pretekárskych strojov bolo doslova preplnené, každý súťažiaci chcel využiť poslednú možnosť zlepšiť či zaistiť si svoje postavenie v tabuľke šampionátu.  

Najväčšie šance na prvenstvo v triede Moto3 mal český pretekár Oliver König. Ten sa síce podujatia nezúčastnil, no jeho náskok na čele tabuľky bol takmer nedostihnuteľný. Teoretická šanca na víťazstvo jeho krajana Martina Gbelca stroskotala už v sobotu pre poruchu motora jeho motocykla a Talian Stefano Cristin nedokázal podať taký výkon, ktorý by mu dovoľoval siahnuť na konečné prvenstvo. Na diaľku sa tak z titulu šampióna celkom zaslúžene radoval práve Oliver König. Trieda produkčných motocyklov do 125 ccm poznala šampióna už pred podujatím na Slovakia Ringu. Talian Danilo Digiorgio však aj napriek tomu, že už mal celkové prvenstvo vo vrecku, bojoval po oba dni o víťazstvo v pretekoch, no nakoniec sa z prvého miesta radoval jeho krajan Daniele Scagnetti.  

Doslova v drámu sa zmenili nedeľňajšie preteky triedy Superstock 600. Sobotňajším víťazstvom síce Maďar Dávid Juhász odsúdil šance svojho krajana, Alena Györfiho, na celkové prvenstvo do čisto teoretickej roviny, ale v motocyklovom športe je možné všetko a po odstúpení v druhých pretekoch bol nakoniec Juhász vďačný Chorvátovi Martinovi Vugrincovi za to, že dokázal po strhujúcom boji poraziť práve Györfiho a zaistiť tak titul šampióna práve jemu. Český jazdec Igor Kaláb si titul šampióna Alpe Adrie v triede Supersport zaistil už víťazstvom v sobotňajších pretekoch. Na prvom mieste bol aj na začiatku nedeľných pretekov, no tentoraz mu bol zdatným súperom Chorvát Marin Ivanov. Kaláb na konci piateho kola havaroval a z víťazstva v záverečných pretekoch sezóny sa radoval práve chorvátsky jazdec.  

Po zdĺhavo sa hojacom zranení z jarných pretekov na Pannonia-ringu sa pred očami domácich priaznivcov predstavil Jaroslav Černý, ktorý, nebyť spomenutého zranenia, mohol tento rok zamiešať kartami v boji o celkové prvenstvo v triede Superstock 1000. Ako už istý šampión sa na Slovakia Ringu predstavil Čech Michal Prášek, no Černý, ktorý po zranení bral podujatie ako preteky pravdy, nedal svojim súperom šancu a k radosti fanúšikov okolo okruhu zvíťazil v sobotu aj v nedeľu. Fantastické finále predviedla na Slovakia Ringu dvojica v tomto roku najlepších pretekárov v kráľovskej triede Superbike. Skúsený Čech Lukáš Pešek strácal pred víkendovým podujatím sedem bodov na svojho súpera, len 20-ročného Rakúšana Juliana Mayera. Mayer sa síce po štarte oboch pretekov usadil na čele, ale Pešek, jazdec s bohatými skúsenosťami zo svetového šampionátu, dokázal v oboch prípadoch strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zaslúžene vybojoval titul šampióna Alpe Adrie pre rok 2016.  

Celkovým víťazom seriálu IMRC Cup do 600 ccm sa stal s istotou slovenský pretekár Milan Murgaš, v triede nad 600 ccm sa z celkového prvenstva po dramatickom finále radoval rovnako domáci jazdec, Štefan Cirbus.  

Kompletné výsledky zo Slovakia Ringu nájdete na tomto odkaze: http://www.slovakiaracing.sk/sk/slovakia-ring-live-timing-a-vysledky-3/  

Konečné hodnotenie šampionátu nájdete na tomto odkaze: http://www.slovakiaracing.sk/sk/alpe-adria-2016/  

 

Tlačová správa

Autor: Richard Karnok

Jaro Černý sa po zranení úspešne vrátil na okruhy a na Slovakia ringu zvíťazil

Slovakia Ring rozhodol o motocyklových šampiónoch Alpe Adrie

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri