Connect with us

Podujatia

SLOVENSKÝ POHÁR v motokrose a Regionálny pohár východ

Publikovaný

on

Spišské Vlachy, 22. 6. 2014: Druhé podujatie Regionálneho pohára Východ „Lumarkt Cup“ a zároveň piate v rámci Slovenského pohára sa odohralo za mestom Spišské Vlachy, kde zavítalo 129 jazdcov. Čoraz väčšej obľube sa Lumarkt Cup teší najmä zo strany ukrajinských ale aj maďarských športovcov. Motocross Club Spišské Vlachy sa pýšil aj priazňou divákov, ktorí si prišli užiť slnečnú nedeľu na tradičnú prírodnú trať za mestom.  

Na domácej pôde…

 Asi najväčšiu radosť robili divákom spoločné finálové jazdy kategórii MX4, MX4 nad 50 rokov aTwinshock. V rámci nich jazdil Janko Uličný, rodák zo Spišských Vlách, ktorý stál pri prvopočiatkoch jazdenia na tejto trati, pri založení terajšieho klubu a obetavo sa venuje spolu s Pavlom Kičinom a ostatnými z klubu, príprave motokrosových aj endurových podujatí. „Túto trať som si prešiel viackrát na traktore ako namotorke,“ priznal sa s úsmevom na margo príprav podujatia, po víťazstve v oboch finálových jazdách. „Peter Pipich išiel výborne, v druhej jazde ma skoro mal, na chvíľu bol aj predo mnou, ale potom som sináskok ukontroloval a vyhral som aj druhý krát.“ Dodal víťaz kategórie MX4, Janko Uličný. Kategóriu MX nad 50 rokov vyhral Viliam Vagaš a kategóriu historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek na svojej ČZ 380-514.  

Pre dorast to bolo dobré povozenie

 Inak početné dorastenecké kategórie MX65 a MX85 mali tento krát len 9 jazdcov. V ten istý víkend sa totiž konali aj Majstrovstvá Európy tried MX65, MX85 v Jiníne (ČR) a preto viacero jazdcov daných tried štartovalo tam. Víťazom MX65 sa stal Ukrajinec Edvard Erdeli a v triede MX85 zvíťazil Čech Martin Vondrášek. Body zo Spišských Vlách sa ale nikomu v tejto kategórii nezapočítajú do priebežného poradia, pretože kvôli spomínanému európskemu šampionátu bol Lumarkt Cup pre tieto triedy iba voľným pretekom.  

Juniorská dráma

 Jazdci od 14 do 19 rokov, ktorí jazdia v kategórii Junior, si zmerali sily v prašnom prostredí najprv vo finálovej jazde spolu s MX2-kami a MX1-tkami a potom samostatne. Dôvodom ich oddelenia bolo sucho a prach na trati, ktorý znižoval viditeľnosť a bolo bezpečnejšie ich pustiť do druhej finálovej jazdy samostatne. Obe vyhral Vladimír Kostelanský (SMX team) z Prečína, druhý skončil Sebastián Tököly (JD 191 KTM Racing Team/MRG) z Medzeva a tretí Christofer Mudraninec z Vaďoviec (SMX team). Smolu mal Matúš Lavo (MZ Racing MX team), ktorý si brúsil zuby na stupienok víťazov, avšak po páde na lavici v druhej finálovej jazde o svoje ambície prišiel, našťastie bez zranenia.  

Maďar a Čuňočka dominovali v „hobíkoch“

Svoj druhý triumf v sezóne si vybojoval Janko Čuňočka (L racing), keď po dvoch holeshot-och zvíťazil v kategórii MX1 hobby. O čosi viac sa musel potrápiť víťaz kategórie MX2 Hobby, Jozef Maďar, ktorý si víťazstvo zaslúžil až v druhej finálovej jazde, po páde Nika Redaja (Rstyl Team Motocross). Krásne štarty predvádzal Roman Radoš (MJ 21 Racing), ktorý si zo Spišských Vlách odniesol 3. miesto. Domáci Martin Pavľák to mal nádejne rozbehnuté na stupienok víťazov, napokon sa musel uspokojiť až s 5.miestom v MX1 Hobby.  

MX1 a MX2 – to najlepšie čo „doma“ máme

Vladimír Kasala si zobral druhé Lumarkt Cup-ové víťazstvo, keď vyhral kvalifikáciu aj obidve finálové jazdy v MX1-tke a zo svojho prvého sezónneho víťazstva sa tešil Ľubomír Havrila (Lumarkt MX team). Nasledujúce podujatie Lumarkt Cup vol. 3 sa odohrá v Širokom už 13. júla. Okrem slovenských špičkových jazdcov si budete môcť aj zasúťažiť a v tombole vyhrať Pit bike. Finálové jazdy začíname o 12.30. Teší sa na Vás Lumarkt Cup Team  

Autor: Radka Mazáková

Tlačová správa SMF

autor titulnej foto: Róbert Roľa

LUMARKT CUP 2014 VOL. 2: Spišské Vlachy

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri