Connect with us

Podujatia

Športové tipy na víkend

Publikovaný

on

1.53. ročník ZLATÁ PRILBA SNP

Ani sme sa nenazdali a letné prázdniny sa prehupli do svojej druhej polovice, čo znamená, že sa nezadržateľne blíži už 53. ročník pretekov o ZLATÚ PRILBU SNP, jedno z najstarších motocyklových podujatí na Slovensku, ktoré sa uskutoční tradične v poslednú augustovú nedeľu, t.j. 28. 8. 2016 o 13.30 hod. v Mestskom športovom areáli v Žarnovici.
Tento ročník sa môže zapísať do histórie, ako ročník, v ktorom sa podarilo Martinovi Vaculíkovi získať putovnú zlatú prilbu do osobného vlastníctva. Martin Vaculík totiž zabojuje už o piate víťazstvo a zároveň to tento rok môže byť aj tretie v sérii a tak by sa mohol stať tretím držiteľom Zlatej prilby SNP, ktorí  ju získali.
Ako sme už avizovali, upravená štartovná listina obsahuje celkom 22 mien z desiatich krajín a Martin Vaculík to nebude mať vôbec jednoduché. Všetci musia najprv v kvalifikačných jazdách získať dostatočný počet bodov na postup do dvoch semifinálových kôl, kde postupuje desať najlepších pretekárov. Dvaja najlepší z dvoch semifinálových kôl postupujú do finále a celkovo šiesti neúspešní  zo semifinále dostanú šancu ešte v opravnej jazde zabojovať o miestenku do finále. A tak celkovo šestica jazdcov sa predstaví vo finále, ktoré sa ide na šesť kôl. Slovensko má na štartovnej listine päticu pretekárov. Určite tam nebude chýbať najúspešnejší slovenský plochodrážny jazdec Martin Vaculík. Ako ďalší sa predstavia i mladí jazdci Patrik Búri, Michal Tomka, Adam Čarada a len 16-ročný Ján Mihálik.
Viac informácií na tel. čísle: 0903 521 324 (Z. Repiský)

 

2.Motocyklové preteky MM SR regularity Vintage tento víkend v Malackách

Dňa 28. augusta 2016 pripravuje Racing Club Záhorák preteky Medzinárodných majstrovstiev Slovenska historických motocyklov v Malackách, Memoriál Arnolda Gašpara, s prisľúbenou účasťou jazdcov až zo siedmich krajín.
Tento rok majú v Malackách zároveň významné výročie, v poradí už 20. preteky v histórii, ktorá sa začala písať v roku 1971. Do Malaciek sa tak preteky vrátia po ročnej nútenej prestávke z dôvodu rozsiahlych opráv komunikácií, ktoré vlani neumožňovali potrebné uzavretie mesta a odklonenie dopravy v čase pretekov.  

Viac informácií na tel. čísle: 0905 462 985 (V. Blusk)    

 

3.Seriál RP západ SCRUB Motocross Cup pokračuje v Žaškove

V krásnom prostredí Oravského kraja sa už túto nedeľu 28. 8. 2016 uskutoční v poradí štvrté podujatie 7-dielneho seriálu RP západ SCRUB Motocross Cup 2016, ktorého organizátorom je Moto team Žaškov. Predpoveď počasia hlási jasnú oblohu a sľubuje super pretek. Organizátor pripravil pre jazdcov i priaznivcov motokrosu zaujímavú trať, ktorá je iste zárukou pekného športového podujatia. Program podujatia začína v nedeľu o 8:15 oboznamovacími tréningmi. Prvá finálová jazda triedy MX2hobby je naplánovaná na 12:30 hod. Všetci ste srdečne vítaní.  

Viac informácií: 0907 153 731 (M. Kubačka)    

 

Tlačová správa SMF

Športové tipy na víkend

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri