Connect with us

Podujatia

Športový tip na víkend: Majstrovstvá sveta enduro – Púchov, 20. – 21. 06. 2009

Publikovaný

on

Počas nastávajúceho víkendu sa v Púchove a okolí uskutoční piate podujatie tohtoročného 8-dielneho seriálu Majstrovstiev sveta v endure jednotlivcov. Usporiadateľský Enduro club Púchov už od včera víta účastníkov šampionátu, ktorí sa sústreďujú v centre súťaže priamo v meste Púchov pri športovom areáli. Pre jazdcov je počas dvoch súťažných dní pripravený súťažný okruh o dĺžke 65 km, ktorý absolvujú po 3,5 krát. Novinkou tohtoročného svetového šampionátu je KTM Supertest, ktorý sa uskutoční už zajtra, v piatok o 19,00 hod. Supertest sa jazdí paralelne, vždy dvojica jazdcov naraz.
V štart. listine šampionátu podujatia v Púchove je kompletná špička svetového endura, medzi ktorými nechýbajú ani vedúci jazdci z priebežného poradia tohtoročných Majstrovstiev sveta: tr. E1 Mika Ahola z Fínska, tr.E2 Johnny Aubert z Francúzska, tr. E3 Ivan Montero Cervantes zo Španielska.
V štartovom poli uvidíme i desať slovenských jazdcov, z ktorých 8 štartuje v juniorskej triede: Robert Kapajčík, Miroslav Ševela, Marek Giertl, Marek Haviar, Peter Karumník, Boris Haviar, Marek Brečka, Michal Zahustel a dvaja v triede E3: Štefan Svitko (vedúci jazdec ME E3) a Zlatko Novosád. pôvodne sa mal na MS predstaviť i Thomas Hostinský a český jazdec štartujúci s licenciou SMF Petr Šmíd, avšak pre zranenie sa z podujatia ospravedlnili.

Zoznam slovenských jazdcov so štart. Číslami, s ktorými budú v Púchove jazdiť:

Zlatko Novosád E3 17
Štefan Svitko E3 12
Peter Karumník Junior 50
Róbert Kapajčík Junior 51
Marek Haviar Junior 58
Marek Giertl Junior 54
Miroslav Ševela Junior 49
Boris Haviar Junior+ 125 68
Marek Brečka Junior+125 67
Michal Zahustel Junior 76

sekretariát SMF

Johnny Aubert na trati (Foto: J. Edmunds)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri