Connect with us

Spravodajstvo

Štefan Svitko odštartuje na Dakare 2016 s novou motorkou

Publikovaný

on

Štefan Svitko odštartuje na Dakare 2016 s novou motorkou a osvedčeným tímom
* najúspešnejší slovenský motocyklový reprezentant a jazdecký líder SLOVNAFT Teamu Štefan Svitko bude na Dakare 2016 štartovať s novou motorkou KTM Rally Replica 450
* motocykel a ďalšie vozidlá výpravy odchádzajú do Južnej Ameriky vo štvrtok
19. novembra, členovia tímu odlietajú na konci decembra
* na Dakare 2015 skončil Svitko na 5. mieste, tento rok chce opäť útočiť na najvyššie priečky

BRATISLAVA, 19. novembra 2015

 

Trojnásobný majster Európy, niekoľkonásobný majster Slovenska v enduro a cross country a jazdecký líder motocyklového SLOVNAFT Teamu Štefan Svitko sa v januári postaví na štart prestížnej Rely Dakar 2016 s  novou motorkou. Hoci ide o rovnaký model, na akom pretekal Svitko aj na Dakare 2015, v detailoch mu ponúka viacero vylepšení. Motocykel a ďalšie sprievodné vozidlá SLOVNAFT Teamu odchádzajú do dejiska rely v Južnej Amerike v predstihu už dnes.
V poradí 38. ročník Rely Dakar sa pre Štefana Svitka bude okrem vylepšenej motorky niesť aj v znamení ďalších noviniek. V zázemí bude môcť nové sily medzi etapami načerpať v obytnom karavane. Ten Svitkovi ponúkne na náročnej rely neporovnateľne väčšie pohodlie ako mal k dispozícii doteraz. S touto zmenou súvisí aj rozšírenie SLOVNAFT Teamu. K mechanikovi Zlatkovi Novosádovi, ktorý bude mať na starosti starostlivosť o motorku, a Martinovi Kubačkovi, zodpovednému za logistiku a prenos informácií z aktuálneho diania domov na Slovensko, pribudnú dvaja noví členovia– Viliam Tóth a Marián Jacina.

Štefan Svitko so svojím tímom odlieta do južnej Ameriky koncom decembra.„Tento rok som mal novú motorku pripravenú skôr ako pominulé roky, čo je pre mňa určite výhodou,“ hovorí najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec, ktorý chce na Dakare opäť útočiť na najvyššie priečky. O jeho skvelej forme svedčí aj nedávny úspech na  októbrových motocrossových pretekoch Merzouga Rally, kde obsadil bronzovú 3.priečku.

Počas súťaže sa bude Štefan Svitko opäť spoliehať na oleje MOL Dynamic, ktoré sú určené aj do extrémnych prevádzkových podmienok. Ich kvalitu si overil už v predchádzajúcich ročníkoch rely.

Štefan Svitko sa postaví v januári na štart Rely Dakar 2016 s číslom 5. Práve toto číslo je pre neho symbolickým, keďže dvakrát – v 34. a 37. ročníku rely, sa umiestnil na piatej priečke. Ako hovorí, sú to jeho dosiaľ najväčšie úspechy v kariére.

Priaznivci slovenského reprezentanta môžu počas celých pretekov sledovať aktuálne dianie, vrátane zaujímavých informácií zo zákulisia na jeho fanúšikovskej stránke: www.facebook.com/StefanSvitkoFanklub.

 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri