Connect with us

Spravodajstvo

SuperEnduro Krakow 2018 – Slovák na bronzovej priečke!

Publikovaný

on

Poľský Krakow sa 8. decembra 2018 stal dejiskom úvodného podujatia seriálu majstrovstiev sveta Superenduro 2018/2019 „Maxxis FIM SuperEnduro World Championship“. V rámci tohto podujatia sa uskutočnil i Európsky pohár Superenduro, v ktorom SMF reprezentovali štyria jazdci: Thomas Hostinský (SVK), Branislav Plesko (SVK), Tomasz Zych (POL, lic. SMF) a Mariusz Stefaniak (POL, lic. SMF).  

V Európskom pohári (EP) štartovalo 36 jazdcov z celej Európy, z ktorých sa len 14 jazdcov kvalifikovalo do finálových rozjázd. Celkovým víťazom triedy EP na podujatí v Krakowe sa stal Nemec Robert Scharl. Druhé miesto si vyjazdil Paul Bury z Francúzska. Práve prvý menovaný z našich SMF jazdcov (Thomas Hostinský) v Krakowe zužitkoval svoje doterajšie skúsenosti a Poľsku získal v tejto triede vynikajúce tretie miesto. Ďalší zo SMF jazdcov Mariusz Stefaniak sa umiestnil na peknom 6. mieste. Zych a Plesko sa do finálových kôl neprebojovali.  

Víťazom úvodného podujatia MS Superenduro a lídrom priebežného poradia tohto seriálu sa stal domáci miláčik Taddy Blazusiak. Na druhom mieste skončil Cody Webb (USA) a na treťom Colton Haaker (USA).  

Ďalšie podujatie seriálu MS Superenduro je naplánované na 9. februára 2019 v Budapešti. 


Tlačová správa SMF

Pódium (Európsky pohár) – zľava: Paul Bury (FRA), Robert Scharl (GER), Thomas Hostinský (SVK)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri