Connect with us

Spravodajstvo

Supermoto ? Prievidza 10.5.2009

Publikovaný

on

Úvod sezóny začal po sústredení aj prvým pretekom v Prievidzi. Ako hlavnou zmenou je slovenský šampionát, ktorý sa ide spolu s maďarským. Pribudla nová trieda, v ktorej štartujú skútre a motocykle značiek Simsony a MZ. Áno, čítate dobre, a tak chvíľu na spestrenie tohtoročných pretekov bola slovenským divákom prezentovaná alternatíva nášho Pionier Cupu. Avšak v tejto triede neštartoval žiaden zo slovenských jazdcov.
Ďalšou zmenou bola trieda Open, ktorá bola rozdelená na triedu ?A? a triedu ?B?. Že sa v tom celom už strácate? Verím vám. Tento rok sa jazdí pomerne veľa tried.

Všetko sa začalo združenou triedou Hobby, Junior a Senior, ktorá bola takou rodinou jazdou pre Solíkovcov. Pán Ľubomír Solík za triedu Senior a mladý Jakub Solík, ktorý oproti minulému roku vymenil motocykel za silnejší a skončil na druhej priečke medzi Juniormi.

V Open A suverénne viedol Lukáš Ducháczek nasledovaný Bartošom a Ficelom. Práve o druhé miesto bol miestami boj koleso na koleso. Trieda Open B patrila Serafinovi Tomaszovi a Cempelovi, ktorí síce zmeškali zahrievacie kolo, ale za to hneď po štarte sa ujali vedenia, na ktorých sa doťahoval Marián Troliga, ktorý druhú jazdu nedokončil.

Nasledovala najsilnejšia trieda Prestige, ktorá ma veľmi prekvapila. Po predchádzajúcich triedach a jazdcoch, na ktorých bol cítiť ešte aj začiatok sezóny prišli ozaj veľmi kvalitné preteky. Prvú štartovaciu pozíciu vybojoval najmladší jazdec tejto triedy Čech Tomáš Trávniček a naše želiezko v ohni Mišo Solík štartoval až z druhej rady. Tak ako minulý rok začala smolne sezóna pre Trávnička, tak aj tento rok. Za predčasný štart dostal penalizáciu ?Stop & Go?. Hneď po nej sa zaradil na piatu priečku, a to len pre tohto jazdca všetko začalo. Po dvoch kolách predbehol jazdca pred sebou a postupne sa svojou až miestami agresívnou jazdou dostal na prvé miesto, čím vyhral prvú jazdu. Smola sa Tomášovi lepí na päty aj túto sezónu, čo si berie svoju daň a druhú jazdu nedokončil.

Poslednou štartujúcou triedou boli už spomínané skútre a malé motocykle značiek Simson a MZ. Tuto neštartoval žiaden náš jazdec a to sa prejavilo aj u divákov, ktorí dali prednosť kofole a obzeraniu motocyklov ako samotnému preteku.

Úvodný pretek sezóny preveril jazdcov ako trénovali a ako sú pripravený na sezónu. Taký malý otáznik po pretekoch som mal nad minuloročným najrýchlejším slovenským jazdcom Michalom Solíkom, ktorý skončil celkovo na 8. mieste. Pevne verím, že v ďalších pretekoch ukáže ostatným jazdcom svoj povestný chrbát a zasiahne do bojov o prvé priečky. bajker

Supermoto – Prievidza

Supermoto – Prievidza 10.5.09

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri