Connect with us

Spravodajstvo

Svitok štartoval v Brne na novom motocykli

Publikovaný

on

Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac sa počas uplynulého víkendu predstavil v štvrtom tohtoročnom podujatí medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria Championship na automotodrome v Brne v triede Superstock 600. Cieľom nášho mladého pretekára bolo predovšetkým vyskúšať si nový motocykel Kawasaki, ktorý dostal do rúk len pár dní pred týmto podujatím. Samozrejme, že Tomášovou túžbou bolo aj bodovať do spomínaného šampionátu a získať prvé miesto v rámci majstrovstiev Slovenska.

Počas tréningov a kvalifikácií jazdil náš reprezentant striedavo na starom a novom motocykli. Keďže ho však o tri týždne práve v Brne čaká štart v európskom šampionáte už na novom stroji, rozhodol sa v pretekoch štartovať práve na ňom. A to aj napriek tomu, že motor novej Kawasaki bol zatiaľ celkom sériový, bez potrebných pretekárskych úprav. Chýbajúci výkon motora nedovolil Tomášovi zajazdiť lepší ako 24. čas v kvalifikácii. V samotných pretekoch sa však dokázal prepracovať na bodované pozície a v posledných kolách zvádzal s dvomi súpermi boj o 14. miesto. V poslednom kole, v snahe zaútočiť práve na 14. priečku bol však v jednej zo zákrut až príliš rýchly a klesol na konečné 16. miesto.
V rámci slovenského šampionátu si však opäť vyjazdil 25 bodov za prvé miesto.

Tomáš Svitok:
"Ťažko sa mi rozhodovalo o tom, na ktorom motocykli budem štartovať. Starý mal lepší motor, ten nový zasa stabilnejší podvozok. V týchto dňoch nám pre novú Kawasaki prídu pretekárske diely, ako kitová riadiaca jednotka, výfuk, atď. Je mi ľúto, že som nový motocykel nemal kompletný už v Brne, na druhej strane som rád, že nový model Kawasaki je predsa len lepší a po jeho prestavbe sa určite posuniem vyššie."

Tomáš Svitok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri