Connect with us

Spravodajstvo

Szvoboda, Neugebauer a Michek sa o výhru na MX OPEN 2018 v Mníšku nad Hnilcom poriadne popasovali

Publikovaný

on

Mníšek nad Hnilcom 26. 8. 2018: V Mníšku nad Hnilcom bolo v poslednú augustovú nedeľu pekne horúco. A nebolo to počasím. Vidina výhry nového automobilu Ford Fiesta prilákala na štvrté podujatie seriálu MX OPEN – Majstrovstvá Slovenska v motokrose 2018, množstvo výborných medzinárodných jazdcov a veľa zvedavých divákov. Trocha pod mrakom, z rána aj dážď urobili z trate ideálne miesto na tvrdé súboje do poslednej sekundy. Kľúče od auta na konci dňa mohol zobrať len jeden, adeptov však bolo niekoľko. Nakoniec to bol Bence Szvoboda z Maďarska, ktorý sa stal najrýchlejším jazdcom podujatia a za to si odniesol aj náležitú odmenu. Záznam z Mníška nad Hnilcom si môžete pozrieť na DIGI SPORT 5 v utorok, 4. septembra o 20:35


FOX holeshoty pre Micheka, Szvobodu, Chetnického a Hugyecza

Finančné prémie pre najlepších štartérov podujatia venoval aj v Mníšku nad Hnilcom 711 Shop Zone – distribútor značky FOX na Slovensku. Tento krát sa neopakovalo ani jedno meno a v prvej zákrute sme videli vždy niekoho iného. V MX OPEN to bol Martin Michek (CZE) a Bence Szvoboda (HU), zatiaľ čo v kategórii MX2 si holeshoty rozdelili Erik Hugyecz (HU) a Gabriel Chetnickyi (POL).


MX OPEN – najhorúcejšie súboje až do konca – ako to vlastne dopadlo?

Po prvej finálovej jazde by sa mohlo zdať, že jasným favoritom bude Bence Szvoboda, skúsený pretekár, ktorý má na svojom konte niekoľko titulov majstra Európy či tituly z Nemecka, Rakúska, Maďarska a Čiech. Po holeshote v prvej jazde pred seba už nikoho nepustil, súboje a diali za jeho chrbtom medzi Michekom a Neugebauerom. Poriadne zábavné to začalo by v druhej jazde, kde dal hosleshot Michek, chvíľu viedol, no na skoku ho to nakoplo a ako sám povedal „ kľúče od auta som v tej chvíli zahodil do blata,“ a pokračoval: „Aj napriek pádu som sa nevzdal. Dve kolá mi trvalo kým som zrovnal a skúsil som ešte zabrať a nedať to zadarmo. Dokonca som sa dostal za Filipa ale chýbal mi čas na jeho predbehnutie, naviac som mal v poslednom druhý ľahší pád. Smoliar nedele… ale úsmev mi zostáva pretože som zdraví a bez zranení. Preteky boli veľmi pekné síce to vyzeralona celodenný dážď, ale počasie sa nakoniec umúdrilo a na finálové jazdy nám nepršalo.“ Stupienok víťazov teda vyzeral takt Bence Szvoboda na prvom, Filip Neugebauer (Osička MX team) na druhom a Martin Michek na treťom mieste. Tomáš Šimko preteky nedokončil kvôli pádu, z ktorého vyšiel bez vážnejších zranení.


MX2 opäť ovládol Martin Krč

Suverénne najrýchlejší Martin Krč si svoje miesto na čele vždy vydobyl v priebehu jedného kola. Aj keď holeshoty patrili Hugyeczovi a Chetnyickému, vždy sa mu podarilo dostať sa pred nich. Dvakrát si svoje druhé miesto zastal aj Gabriel Chetnickyi (Orion Racing team) z Poľska a tretiu priečku získal František Smola z Čiech. Erik Hugyecz skončil na zemiakovom štvrtom mieste.


Juniori v tom majú jasno, prekvapenia sa nekonali

Výsledková listina kategórie MX Junior 125 naozaj ničím neprekvapila. Na jej vrchu svietilo meno Martin Venhoda (CZE), presne tak ako na všetkých ostatných od začiatku sezóny. Druhé miesto patrilo jeho krajanovi Jiřímu Hendrychovi a tretie Tomášovi Švirákovi, tak isto z Čiech. Ako cez kopirák je to aj u starších juniorov v kategórii MX2 JUNIOR, ibaže v slovenskom garde. Svoje víťazstvá si zbiera suverénne Jozef Posluch ( 711 Popper MX team), druhý bol Samuel Struk a tretie miesto patrilo Jaroslavovi Dubóczimu (Ford Szilcar Racing Team).


V Mníšku si povedali svoje českí veteráni

Kategória mladších veteránov od 40 do 50 rokov, MX4, patrila Zdeňekovi Pučálovi (CZE) a veteránom po 50-ke, MX4+, diktoval tempo Roman Majer (CZE).


Predposledná zastávka seriálu MX OPEN bude 16. 9. 2018 vo Veľkých Uherciach

Vo Veľkých Uherciach jazdcov prekvapí facelift trate, ktorú si zobral pod patronát svetový staviteľ tratí, Greg Atkins. Organizátori už finišujú s prípravami a trať nebude určite jediným prekvapením. Jazdci po Mníšku už určite zrátavajú body a hodiny matematiky budú pokračovať, keďže do konca sezóny zostávajú už len dve podujatia. Najbližšie vo Veľkých Uherciach 16. 9. a veľké finále bude v Šenkviciach 7. 10. 2018.

·Video z Mníška nad Hnilcom: https://www.facebook.com/MXOPENSK/videos/287726558706191/ ·

Viac info o seriály MX OPEN na www.mxopen.sk ·

Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/  


Tlačová správa  

Autor: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Foto: Martin Petrulak (Foto MaPe) a Dávid Adamkovič

Szvoboda, Neugebauer a Michek sa o výhru na MX OPEN 2018 v Mníšku nad

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri