Connect with us

Podujatia

Tešíte sa motošport cez víkend? Možno vás toto zaujme.

Publikovaný

on

Víkendové podujatia SMF 7.-9. august 2020

1. Seriál M SR CPM mládeže pokračuje v českom Třinci Foto
Dňa 8. agusta 2020 sa na okruhu v českom Třinci uskutoční druhé pokračovanie tohtoročného 4-dielneho seriálu M SR cestných pretekov motocyklov mládeže 2020. Úvodným podujatím v kalendári tohto seriálu bol pretek (taktiež) v českom Písku, ktorý mladé motocyklové nádeje odjazdili 20. júna 2020. Náš šampionát je súčasťou medzinárodných majstrovstiev ČR juniorov.
Tohtoročný kalendár seriálu M SR CPM mládeže prešiel viacerými úpravami z dôvodu súčasnej pandémie ochorenia COVID-19. Napokon športová komisia CPM SMF vypísala 4-dielny seriál, ktorý sa skladá z dvoch podujatí v Česku a dvoch na území SR. Prvé podujatie sa odjazdilo v Písku (CZE), ďalšie je naplánované na túto sobotu 8.8.2020 v Třinci (CZE) a ďalšie dve podujatia seriálu sa uskutočnia na Slovakia Ringu a to v dňoch 15.8.2020 a 3.10.2020. V Třinci budú bojovať o body do slovenského šampionátu jazdci tried: Yamaha PW50 – Ohvale 110 – Ohvale 160 – Mini GP Stock – Mini GP Open.
Program súťaže začína administratívnou a technickou kontrolou už v piatok od 17:00 hod. Sobota začína voľnými tréningami od 8:00, ďalej od 10:15 budú prebiehať kvalifikačné tréningy, cca o 12:40 bude ostrý štart – pretek 1 a cca o 14:40 bude ostrý štart preteku 2.
Viac informácii k podujatiu nájdete na: https://motojunior.cz/race/zavody.html

2. Jeden víkend – dva šprinty!Foto 
Tohtoročný seriál M SR v šprinte motocyklov odštartoval ešte len predminulý víkend (25.7.) a už tu máme ďalšie pokračovanie! Vertikálne súboje o body do šprintérskeho seriálu budú pokračovať v sobotu 8.8.2020 na letisku v Jasenove (okres Sobrance) a v nedeľu 9.8.2020 na letisku v Trenčíne. Sobotňajší pretek bude organizovaný pod taktovkou skúsenej Zemplínskej partie, o.z. pod vedením Ľuboša Sabadoša. Pretekať sa bude na trati s dĺžkou 201m, časť na dobrzdenie bude meriať 210m. Podujatie v Jasenove začína administratívnou a technickou kontrolou od 8:00 hod. Prví duelanti sa na štart postavia o 10:30 hod. Viac informácii k podujatiu v Jasenove nájdete vo zvláštnych ustanoveniach k podujatiu. Foto

 

 

Hneď na druhý deň – v nedeľu 9.8.2020 pokračuje šprintérsky seriál tretím a zároveň predposledným podujatím opäť na letisku v Trenčíne, kde seriál predminulý víkend aj odštartoval. Nedeľňajší šampionát šprintov je súčasťou tradičného Power Festu, kde okrem šprintu motocyklov čaká na fanúšikov silných burácajúcich motorov i šprint vymakaných štvorkolesových mašín. Toto podujatie zastrešuje Slovenská šprintérska asociácia, ktorá pre divákov pripravila aj zaujímavý sprievodný program. Viac info k podujatiu nájdete vo zvláštnych ustanoveniach alebo priamo na webe www.zrychlenie.sk

3. Mototuristi SMF sa cez víkend 7.-9.8.2020 stretnú v Ivachnovej-Lazoch Foto
Počas víkendu 7.-9.8.2020 sa uskutoční už štvrté podujatie seriálu Majstrovstiev SR v bodovacej súťaži mototuristiky. Stredisko tohtovíkendovej súťaže je situované v Ivachnovej-Lazoch a garantom tohto podujatia je skúsený mototurista – Peter Maga.
Pre účastníkov tejto „bodovačky“ je pripravený bohatý program. Viac info k podujatiu nájdete v organizačných pokynoch k podujatiu, ktoré nájdete po kliknutí sem…

4. 5. ročník IN MEMORIAM Janka a Jozefa Haviara – Country Cross Domaniža Foto
Počas víkendu 8.-9.8.2020 sa v Domaniži uskutoční tradičné, voľné countrycrossové podujatie, ktoré ide pod názvom „IN MEMORIAM Janka a Jozefa Haviara“ o pohár starostu obce Domaniža. Jazdci sa môžu tešiť na perfektne pripravenú trať, super organizáciu a hodnotné ceny pre víťazov. Na svoje si určite prídu aj diváci, na ktorých čaká vynikajúce občerstvenie a dobrá hudba. V sobotu po skončení preteku sú pripravené pre deti rôzne atrakcie ako skákací hrad, maľovanie na tvár a iné… Program vyvrcholí vatrou o 21:00.
Bližšie informácie nájdete v organizačných pokynoch k podujatiu alebo u organizátora – p. Haviar: 0907 505 596.

Sekretariát SMF, 5.8.2020
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 40/2020

Motošport na víkend

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri