Connect with us

Testy a recenzie

Test Indian Scout Rogue. Netuctový chuligán pre skúsenejších

Publikovaný

on

Test Indian Scout Rogue

Chceš krásnu, originálnu ale zároveň netuctovú motorku, z ktorej srší nejaké to rebelstvo? Tak čítaj ďalej, Indian Scout vo verzií Rogue tu čaká na teba! Ale malé upozornenie predom, táto motorka vyžaduje rešpekt a nejaké tie skúsenosti za rajdami…

Indian poznám, Scout Rogue nie

Presne takto reagovali takmer všetci, ktorým sme túto motorku ukázali. Úspech vôbec je, že po dlhej klinickej smrti značky Indian (mimochodom najstaršej motocyklovej značky v Severnej amerike), ju ľudia u nás poznajú. Lebo všetci poznajú najmä tú druhú značku (Harley, že…).

Tým pádom je aj modelová skladba tohto výrobcu pod krídlami Polarisu (áno, toho) opradená neznámom. Iróniou je , že model Scout je tu s nami od úplného začiatku a bol to práve on, kto viedol Indian k predajným úspechom pred 1. svetovou vojnou. Dnes však treba opäť popracovať na tom, aby sa toto slávne meno dostalo medzi verejnosť. Rozhodne si to zaslúži.

Takže pre koho je Rogue určený?

Jedným slovom pre skúsenejších. Teda pre jazdcov, čo už s menším „čoprom“ majú nejakú tú skúsenosť. Toto je predsa len štvrťtonové železo s objemom 1133 ccm. Ale odhliadnuc od toho, jeho prejav je veľmi kultivovaný s plochou krivkou výkonu a krútiaceho momentu.

Asi najväčším argumentom prečo si dopriať práve Rogue od Indiana je jeho originálny zjav a fakt (aspoň v našom prípade), že túto motorku nestretnete na každom rohu. Majitelia BMW GS vedia čo sa tým myslí 🙂 Viac informácií má už pre vás Marek priamo vo videu, príjemné pozeranie prajeme.

Redakciu oblieka MotoZem.sk

Klady a zápory Indian Scout Rogue

+ absolútne netuctová mašina– vo výbave sú len dve kolesá
+ farebná kombinácia– predný štýt tam je, ale…
+ decentný zvuk– tie spätná zrkadlá sú vtip. Zlý.
+ remeň miesto reťaze– nie je pre úplných začiatočníkov
+ slávna značka a meno

Technické údaje Indian Scout Rogue

motor:1133 ccm, vodou chladený V2 60°
vŕtanie a zdvih:99 mm x 73,6 mm
výkon:95 k (70 kW) @ 6,750 rpm
krútiaci moment:97 Nm / 5,600 o/min
prevodovka:6 st manuálna
pohotovostná hmotnosť:241 kg s prázdnou nádržou

Fotogaléria Indian Scout Rogue

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri