Podujatia

Testy MS silničních motocyklů ? třídy 125 a 250ccm

Publikovaný

on

Ve dnech 4. a 5.července 2007 se na brněnském Automotodromu uskuteční testy Mistrovství světa silničních motocyklů. Po oba dny budou na trati kroužit jezdci tříd 125 a 250ccm. Chybět nebude ani brněnský jezdec Karel Abraham, kterému se ve čtvrtlitrech podařilo nasbírat již 14 bodů a v celkovém pořadí je na 19.místě. Poslední bod si Abaja přivezl z holandského Assenu. ?Myslím si, že jsem opravdu bojoval, předjížděl jsem a naopak předjetí vracel. Ze začátku závodu naši skupinu předjel jezdec Lai a začal nám ujíždět. Měl jsem na to ho dojet a držet s ním tempo. Bohužel byl přede mnou ještě další jezdec, kterého jsem nebyl schopen předjet. Na rovince mě vždycky ucvakl a na brzdy jsem to nestihl. Nešlo mi to. Lai mi proto ujel a dojel ve skupince (Lai, Locatelli a Takahashi), ve které jsem mohl dojet také. Motorka byla perfektně nastavená. Až od půlky závodu mi začaly klouzat pneumatiky. V druhé polovině závodu jsem si zajel svá dvě nejrychlejší kola. Ke konci závodu jsem jel už všechna kola na modré helmy,? komentoval svoji patnáctou pozici sedmnáctiletý jezdec.

Ve středu a ve čtvrtek bude Abaja testovat na domácí trati. Spolu s ním zavítá do Brna i druhý jezdec celkového pořadí třídy 250ccm, Andrea Dovizioso. Svoji účast na testech potvrdily i týmy Red Bull KTM 250 (Mika Kallio, Hiroshi Aoyama) či Repsol Honda 250 (Shuhei Aoyama a Julian Simon) a další.